23 marca 2011, 15:14
Autor: Antoni Żółciak
czytano: 3898 razy

Ilford Mutligrade Art 300 - nowy, czarno-biały papier fotograficzny

Ilford Mutligrade Art 300 - nowy, czarno-biały papier fotograficzny

Harman Technology wprowadza na rynek czarno-biały papier srebrowo-żelatynowy Ilford Multigrade Art 300. Jest to pierwszy tego typu nowy produkt od przeszło trzynastu lat.

Pierwsze projekty związane z papierem Ilford Mutligrade Art 300 rozpoczęły się 18 miesięcy temu, gdy badania użytkowników wskazały na potrzebę stworzenia artystycznego podłoża z oblewem srebrowo-żelatynowym o zmiennej gradacji. Chodziło o uzyskanie produktu ze spokojnym kolorem podłoża i neutralnym (do ciepłego) odcieniem obrazu. Wielu badanych - jak podaje producent - po prostu tęskniło za dawno utraconymi papierami.

Nowa powierzchnia ma zarówno teksturę, jak i to, co niektórzy użytkownicy opisywali jako "połysk skorupki jajka". W porównaniu do papierów Ilford FB (barytowe) osiągnięto trochę krótszy czas płukania, łatwiej jest tez operować papierem w dużych arkuszach dzięki jego gramaturze wynoszącej 300 g/m2. Ilford Multigrade Art 300 dostępny będzie w formatach od 5 x 7 do 20 x 24 cala, w pudełkach po 10/15/30/50 arkuszy.

 

Źródło: ILFORDwww.swiatobrazu.pl