Imatag – skuteczne znakowanie zdjęć bez ich psucia

Imatag – skuteczne znakowanie zdjęć bez ich psucia

Jeżeli szukacie sposobu na oznaczanie autorstwa zdjęć w sposób, który byłby skuteczny, a jednocześnie niewidoczny dla zwykłego człowieka odwiedzającego Waszą galerię, to powinniście zainteresować się nową usługą o nazwie Imatag. Wykorzystuje ona technologię tzw. niewidzialnych znaków wodnych, które są możliwe do odczytania nawet przy bardzo radykalnej modyfikacji cyfrowej zdjęcia. Testy, jakie przeprowadziliśmy w redakcji wykazały, że jest to narzędzie o wysokiej skuteczności i rzeczywiście ma potencjał do osiągnięcia czegoś, co nie udało się dotąd innym.


Temat ochrony zdjęć przed kradzieżą – niezależnie od tego, czy chodzi o ich wykorzystanie bez zgody autora, czy też przywłaszczenie autorstwa – jest jednym z tych, które pojawiają się regularnie w każdym miejscu zrzeszającym fotografów. Prędzej czy później większość zainteresowanych tematem dochodzi do jednego wniosku: metody zabezpieczania i oznaczania zdjęć mogą być albo nieuciążliwe dla autora i odbiorcy, albo skuteczne. Te pierwsze bowiem zbyt łatwo jest usunąć i zdjęcie prędzej czy później ponownie ląduje w globalnej Sieci jako "bezpańskie". Nic więc dziwnego, że podczas gdy jedni radzą, aby znak wodny na zdjęciu był duży i wyraźny, inni zupełnie odradzają jego stosowanie. Od czasu do czasu pojawiają się propozycje innego podejścia do tematu, jak choćby opisywana przez nas kilka miesięcy temu usługa EXIF.co, ale na ogół nie uzyskują one powszechnej aprobaty. Powodów jest wiele: niezbyt wygodna obsługa, niska skuteczność, możliwość łatwego uporania się z "zabezpieczeniem" poprzez wykonanie kopii zdjęcia klawiszem Print Screen... Większość fotografów chcąc nie chcąc stosuje więc klasyczne podpisywanie zdjęć, albo też nie zabezpiecza ich wcale. Wydaje się nam jednak, że usługa Imatag ma szansę coś tutaj zmienić.
 


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem