InSPIRACJE 2010 - na różowo, ale nie za słodko

InSPIRACJE 2010 - na różowo, ale nie za słodko

Choć hasłem festiwalu inspiracje było Glamour, a kolorem przewodnim róż, kicz, przepych i blichtr mody przeplatał się na wystawach z całkiem poważnymi sprawami.


Świat mody zazwyczaj kojarzy się z czymś powierzchownym, sztucznym, fałszywym. Panuje w nim wieczna młodość, nierealne piękno, poza i blichtr. Być może tak jest najczęściej, ale modą można się też bawić, można ją analizować, komentować, krytykować, może być tylko pretekstem. Takie właśnie projekty – dla których świat mody jest światem naturalnym, ale nie pustym – pokazano w Szczecinie podczas festiwalu inSPIRACJE.

Nie zabrakło gwiazd. Swoje wywołujące ciarki na plecach cyfrowo manipulowane portrety dzieci pokazał młody (ur. 1983), ale już znany na świecie fotograf z Rosji, Oleg Dou. Dla jednych twarze ze zdjęć Rosjanina przypominały zombie, dla innych porcelanowe lalki, na pewno jednak nikogo nie pozostawiały obojętnym. Modową estetykę, czystość obrazu i brak fizycznych skaz na idealnych cerach dzieci Dou połączył z przedziwnymi atrybutami, jak rogi, ale i z niepokojącym, przeszywającym na wskroś wyrazem wielkich oczu modeli.


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem