12 marca 2012, 07:49
Autor: Antoni Żółciak
czytano: 2411 razy

Instagram dla Androida coraz bliżej

Instagram dla Androida coraz bliżej

Użytkownicy smartfonów opartych na Androidzie już niedługo będą mogli cieszyć się dostępnością aplikacji Instagram. Przedstawiciele firmy mówią, iż premiera nastąpi 'naprawdę niedługo'.

Fraza 'Instagram for Android' w Google wywołuje około czterdziestu milionów wyników. Nic zresztą dziwnego, bo jest to najbardziej popularna fotograficzna aplikacja w świecie iOS, a jakiś czas temu jej twórcy obiecali konwersję na Androida. Teraz mówią, że jej wprowadzenie na rynek to tylko kwestia czasu.

Kevin Systrom, współzałożyciel Instagrama, powiedział, iż wersja na smartfony Google'a pokazana będzie 'już za chwilę'. Obecni na konferencji SXSW w Teksasie mogli przejrzeć możliwości aplikacji - Systrom wyświetlił ją na dużym ekranie. Obecnie Instagram dla Androida testowany jest jako prywatna beta. Cytując za serwisem Mashable, Kevin Systrom miał powiedzieć, iż wersja dla Androida jest nawet lepsza od tej dla iOS.

Dzisiaj żadna mobilna aplikacja fotograficzna nie jest w stanie pobić Instagrama pod względem popularności. Użytkownicy sprzętów Apple ściągali program ponad 27 milionów razy. Sukces zostanie prawdopodobnie powtórzony na otwartej platformie Androida.

 


[kn_advert]

Źródło: Mashablewww.swiatobrazu.pl