2 października 2019, 11:55
Autor: Redakcja SwiatObrazu.pl
czytano: 2712 razy

FujiFilm Instax Mini Link - nowa kompaktowa drukarka do zdjęć natychmiastowych

FujiFilm Instax Mini Link - nowa kompaktowa drukarka do zdjęć natychmiastowych

Zdjęcia natychmiastowe cieszą się niesłabnącą popularnością. Użytkownicy chcą także korzystać z tej metody druku zdjęć nawet dla swoich fotografii wykonywanych smartfonem. W związku z tym FujiFilm zaprezentowało kolejną wersję swojej drukarki do zdjęć natychmiastowych - Instax Mini Link.

FujiFilm Instax Mini Link

Drukarka FujiFilm Instax Mini Link współpracuje z nową aplikacją do bezprzewodowego udostępniania i drukowania zdjęć. Według zapewnień producenta nowy model może przesyłać odbitki w czasie około 12 sekund, a jedno pełne naładowanie akumulatora pozwala na wykonanie 100 wydruków.
 
instax
 
FujiFilm Instax Mini Link
 
FujiFilm Instax Mini Link oferuje specjalne tryby drukowania - np. "drukowanie wideo" i "drukowanie z imprezy". Pierwszy z wymienionych trybów umożliwia wybieranie poszczególnych klatek z filmów i drukowanie ich jako zdjęcia natychmiastowe. Tryb "drukowanie z imprezy" pozwala na łączenie 5 różnych smartfonów w celu wykonania wspólnego kolażu na jednym wydruku. Drukarka oferuje także "tryb niespodzianki", który współpracuje z trybem imprezowym, umożliwiając losowe szyfrowanie obrazów tak, aby dopiero po wydrukowaniu ujawnić, który obraz został wykonany w formie odbitki.
 
instax
 
Aplikacja FujiFilm Instax Mini Link pozwala na podstawową edycję fotografii. Możliwe jest także wybranie różnych obramowań. Drukarka może być sparowana nie tylko ze smartfonami, ale również z aparatami FujiFilm z serii X i GFX. W tym celu należy wykorzystać aplikację FujiFilm Camera Remote. Ciekawa opcja, chociaż wydaje się nieco kontrowersyjne wykonywanie odbitek natychmiastowych z aparatów średnioformatowych, których wartość wynosi około 20 000 złotych. Choć z drugiej strony, jeśli się nad tym dłużej zastanowić, może być ciekawym urozmaiceniem podczas sesji ślubnej na pożegnanie dać Parze Młodej wybrane ujęcie w formie odbitki natychmiastowej, które zostało wykonane profesjonalnym aparatem.
 
instax
 
Drukarka FujiFilm Instax Mini Link będzie dostępna w kilku wariantach kolorystycznych - niebieskim, różowym i białym. Jej cena wyniesie około 99,95 USD (nieco ponad 400 złotych). Premiera tego modelu zaplanowana jest na 4 października 2019. Więcej informacji znajdziesz na stronie producenta


www.swiatobrazu.pl