Intymna przyjemność czytania: Steve McCurry

Intymna przyjemność czytania: Steve McCurry

Fotoreporter Steve McCurry posiada talent do chwytania prywatnych i intymnych chwil bohaterów swoich zdjęć. Fotograf nieustająco kontynuuje swoją podróż dookoła świata, dokumentując uniwersalne momenty różnych kultur. Jeden z jego ostatnich projektów zatytułowany "On Reading" poświęcony został ponadczasowemu aktowi zagubienia się w książce. Akt czytania w obiektywie fotografa jest wspólny dla wszystkich społeczeństw, bez względu na wiek i płeć. Steve McCurry uchwycił piękno, a także samotność i pocieszenie, jakie lektura dostarcza czytelnikowi, gdy są pochłaniani przez słowa i przenoszeni do innego świata.


Od mnichów z Kambodży po hinduskiego taksówkarza podczas przerwy w pracy - McCurry podkreśla, że akt czytania przekracza wszelkie granice. "Wszyscy jesteśmy różni i wszyscy jesteśmy tacy sami. Niezwykłe jest, że czy jesteś bajecznie bogaty i wyrafinowany lub zdarzy ci się żyć na ulicy w krajach trzeciego świata lub na jakimś odludziu, czytanie pozostaje tym samym. Jest to wspólne ogniwo naszego człowieczeństwa" – mówi fotograf.

Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem