14 czerwca 2016, 18:33
Autor: Redakcja SwiatObrazu.pl
czytano: 8029 razy

Intymne autoportrety - lekcja obowiązkowa dla każdego miłośnika fotografii

Intymne autoportrety - lekcja obowiązkowa dla każdego miłośnika fotografii

Niezależnie od tego, na jakim etapie jesteś, niezależnie od tego, czy jesteś fotografującym mężczyzną czy kobietą, oraz niezależnie od poziomu pewności siebie: powinieneś wykonywać intymne autoportrety. W dzisiejszym karnawale zarozumiałości w mediach społecznościowych, autoportrety mylone są ze zdjęciami wykonanymi telefonem, które mogą być nieszkodliwą zabawą albo bezmyślnym narcyzmem. A ja mam na myśli ciągle pogłębianie fotograficznego rzemiosła - przekonuje nas do wykonywania intymnych autoportretów Kara Marie. Oto jej argumenty.

1.    Nie bądź hipokrytą

Jak często przekonujesz osoby, która stają zdenerwowane przed Twoim obiektywem, że są piękne i wyjątkowe? Jak często starasz się zbudować atmosferę, która rozluźni portretowane osoby? Nie bądź hipokrytą i sam stań przed swoim obiektywem.
[kn_free]

2.    Zdobywaj doświadczenie

Przechodząc przez cały proces od konfiguracji oświetlenia, fotografowania i edycji, aż do momentu kiedy będziesz zadowolony z efektu zdobędziesz ogromne doświadczenie. Na początku wykonywanie intymnych autoportretów jest – przyznaję - bardzo frustrujące. Jednak dzięki temu łatwiej znajdziesz błędy, które popełniasz i nauczysz się ich unikać.
[kn_advert]

3.    Znakomity materiał do portfolio

Moi studenci często skarżą się na brak modeli, których mogą fotografować - wtedy zawsze zachęcam ich  do zrobienia sesji autoportretów. Nie musisz na tych zdjęciach ujawniać swojej tożsamości.
 

4. Niepowtarzalna szansa na eksperymentowanie

Uważam, że najlepiej ćwiczyć na sobie. Gdy przychodzi pomysł na ujecie, którego nie jesteśmy pewni, czasami brak nam śmiałości podczas sesji z modelami. A gdy fotografujemy sami siebie, możemy sobie pozwolić dosłownie na wszystko, każdą pozę, każde oświetlenie, bez ograniczenia w czasie. Kadr nie wyjdzie  - trudno, ale szansa że przesuniecie granice swoich możliwości i odnajdziecie coś nowego jest tego warta.
 
Spróbuj! Będziesz zaskoczony tym, jak wiele się nauczysz - gwarantuje Kara Marie.
 
Fot. Kara Marie
 
Fot. Kara Marie
 
Fot. Kara Marie
 
Fot. Kara Marie
 
Fot. Kara Marie
 
Fot. Kara Marie
 
Fot. Kara Marie
 
Fot. Kara Marie
 
 
 


www.swiatobrazu.pl