iPhone 11 nie udostępnia plików RAW w kamerze ultraszerokokątnej

iPhone 11 nie udostępnia plików RAW w kamerze ultraszerokokątnej

Wciąż nie milkną echa ostaniej premiery Apple, podczas której producent ten zaprezentował swój nowy flagowy smartfon - iPhone 11. Po raz pierwszy w urządzeniu z systemem iOS zastosowano ultraszerokokątny obiektyw (iPhone 11 oferuje system 3 aparatów). Okazuje się jednak, że zastosowane w tym urządzeniu aparaty nie są w stanie zapewnić jednakowej funkcjonalności.


iPhone 11 nie udostępnia plików RAW 

Specyfikacja iPhone’a 11 jasno wskazuje, iż system potrójnego aparatu obejmuje elementy o różnorodnej specyfikacji, co nie dotyczy tylko tak oczywistych pozycji jak ogniskowa, ale również np. stabilizacji obrazu. W związku z tym ultraszerokokątny obiektyw nie oferuje redukcji drgań. Co więcej okazało się także, że podczas fotografowania tym aparatem nie da się uzyskać dostępu do plików typu RAW. Nie można również podczas jego wykorzystywania ustawiać ręcznie ostrości. Pozostałe aparaty dostarczają taką funkcjonalność.

Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem