iPhone 11 Pro nie wykorzystuje teleobiektywu w trybie nocnych zdjęć

iPhone 11 Pro nie wykorzystuje teleobiektywu w trybie nocnych zdjęć

Jedną z najbardziej emocjonujących użytkowników funkcją iPhone’a 11 Pro jest tryb nocnych zdjęć - Dzięki niemu można wykonywać fotografie niemal w ciemnościach. Jednakże okazuje się, że flagowy smartfon Apple nie pozwala na wykorzystywanie go podczas fotografowania teleobiektywem. Co ciekawe, urządzenie „udaje”, że wcale tak nie jest.


Nowozelandzki fotograf Amos Chapple postanowił sprawdzić doniesienia, które pojawiają się na różnych forach już od jakiegoś czasu. Niektórzy doszukiwali się problemu w tym, iż zdjęcia nocne wykonywane z wykorzystaniem teleobiektywu nie są tak dobrej jakości jak te zrealizowane przy pomocy obiektywu szerokokątnego. Okazuje się, iż różnica nie wynika wcale z jakości lecz z pewnych sztuczek, które sprzęt stosuje, aby zatuszować fakt niewykorzystywanie tele z 2-krotnym powiększeniem podczas uruchomienia trybu nocnego.

Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem