iPhone 11 Pro vs. Canon 5D Mark IV - czy smartfon dogoni lustrzankę?

iPhone 11 Pro vs. Canon 5D Mark IV - czy smartfon dogoni lustrzankę?

Smartfony zrobiły nieprawdopodobny postęp w zakresie oferowanych możliwości fotograficznych. Kolejne premiery flagowych modeli przesuwają granicę tego, co jest dostępne urządzeniom mobilnym. Nie inaczej jest w przypadku najnowszego iPhone’a 11. Wielu obserwatorów kreśli wizje, jakoby smartfony miały w niedalekiej przyszłości przegonić lustrzanki. Fotografowie ślubni Jamie i Lauren Eichar postanowili zatem sprawdzić, w jakim stopniu iPhone 11 Pro jest w stanie dorównać profesjonalnemu aparatowi Canon 5D Mark IV.


W celu sprawdzenia jak w bezpośredniej konfrontacji wypadnie iPhone 11 i Canon 5D Mark IV fotografowie postanowili przeprowadzić sesje tych samych modeli w identycznych sceneriach i o podobnej porze. W rezultacie mogli zestawić i porównać uzyskane w ten sposób fotografie. 
 
iphone 11
 
iPhone 11 Pro
 
iphone 11
 
Canon 5D Mark IV
 
Co ciekawe fotografowie zdradzają, że odkąd Apple wprowadziło w swoich smartfonach tryb portretowy, wykorzystują je do wykonywania szybkich niezobowiązujących zdjęć w trakcie sesji, które można podesłać klientom jeszcze tego samego dnia. Jamie i Lauren Eichar zaczęli jednak zastanawiać się, czy w przypadku oznaczenia iPhone’a 11 jako Pro możliwe jest pójście o krok dalej i w niektórych przypadkach całkowite zastąpienie lustrzanki smartfonem. 

iPhone 11 Pro vs Canon 5D Mark IV - porównanie możliwości

iphone 11


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem