IR - fotografia w podczerwieni

IR - fotografia w podczerwieni

Fotografowanie przy użyciu filtra IR to świetna zabawa i zapisywanie ciekawych obrazów, których nie widać gołym okiem. Fotografia w paśmie podczerwieni korzysta ze zjawiska pochłaniania promieniowania podczerwonego przez przedmioty, ze zjawiska odbijania promieni podczerwonych i zjawiska ich emisji. Wszystko zależy od struktury i rodzaju substancji fotografowanych obiektów.


Najlepiej fotografuje się rośliny, gdyż chlorofil obecny w liściach i igłach roślin intensywnie odbija słoneczne promieniowanie podczerwone. Roślinność na zdjęciach wychodzi w bardzo jasnych kolorach, czasami jako czysta biel, w  zależności od ich gatunków. Poza roślinami najefektowniej prezentują się zbiorniki wodne, najlepsze są takie, w których woda nie porusza się, dając odbicie nieba i znajdujących się na nim chmur.


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem