Iris Edge 100 – nowy system filtrów wraz z dedykowanym mocowaniem

Iris Edge 100 – nowy system filtrów wraz z dedykowanym mocowaniem

Firma TH Swiss, właściciel marki Irix zaprezentował swoją najnowszą linię produktów. Jest to zupełnie nowa rodzina filtrów fotograficznych formatu 100×100 mm i 100×150 mm wraz z dedykowanym uchwytem. Ten ostatni opracowany został specjalnie z myślą o obiektywie Irix 15mm f/2.4, ale dzięki dodatkowym adapterom z gwintami będzie można go też zamontować do innych obiektywów. System nosi nazwę Edge 100 i jak twierdzą twórcy jest najlżejszym takim rozwiązaniem w swojej klasie.


Bazą nowego systemu filtrów jest mocowanie (holder) Irix IFH-100. Został on opracowany specjalnie z myślą o najważniejszym produkcie tej marki – obiektywie szerokokątnym Irix 15mm f/2.4, do którego jest przypinany za pomocą specjalnego zatrzasku. Jak deklaruje producent, mocowanie zostało opracowane tak, aby na tym ultraszerokokątnym szkle nie powodować efektu winietowania nawet przy dwóch założonych filtrach. Ponadto dzięki systemowi adapterów o średnicach gwintów od 67 do 82 mm możliwe jest założenie uchwytu również do wielu innych obiektywów różnych producentów.
 


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem