8 listopada 2018, 14:00
Autor: Redakcja SwiatObrazu.pl
czytano: 1101 razy

Irix 150mm f/2.8 1:1 Macro - znamy cenę obiektywu

Irix 150mm f/2.8 1:1 Macro - znamy cenę obiektywu

Ogniskowa 150mm oraz skala odwzorowania 1:1 to podstawowe cechy obiektywu Irix 150mm f/2.8 1:1 Macro pozwalające na wygodną pracę z niewielkimi przedmiotami. Dzięki możliwości oddalenia się od fotografowanego obiektu praca jest wygodniejsza, niż w przypadku obiektywów o krótszej ogniskowej. Cień nie jest rzucany na fotografowany obiekt oraz możliwe jest wygodne stosowanie lamp dedykowanych do tego rodzaju fotografii. Obiektyw trafi do sprzedaży w grudniu 2018 r.

Obiektyw Irix 150mm f/2.8 Macro 1:1 jest pierwszym modelem dostępnym w nowej wersji wykończenia Dragonfly, w którym aluminiowy szkielet zamknięty został w zewnętrznej konstrukcji ze stopów aluminiowo magnezowych oraz elementów kompozytowych. Połączenie cech Firefly oraz Blackstone nadało obiektywowi lekkości i poręczności przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej wytrzymałości mechanicznej oraz odporności na trudne warunki atmosferyczne.
[kn_free]
 
Obiektyw Irix 150mm f/2.8 Macro 1:1 wyposażony jest w mechanizm przysłony składający się z 11 zaokrąglonych listków które zachowują kołowy kształt w całym dostępnym zakresie pracy. Dzięki temu podczas fotografowania z szeroko otwartą przysłoną, uzyskiwane jest przyjemne w odbiorze rozmycie tła, natomiast w miarę jej mocnego przymykania, zjawisko dyfrakcji pojawia się znacznie później. Zapewnia to wyraźnie większą szczegółowość obrazu.
 
Układ optyczny składa się z 12 soczewek – trzy z nich zbudowane są ze szkła o superniskiej dyspersji (ED) kolejne cztery ze szkła o podwyższonym współczynniku załamania światła (HR), całość ułożona jest w 9 grup optycznych. Dzięki takiej konstrukcji uzyskano niezauważalną dystorsję (na poziomie 0,1%).
[kn_advert]
 
Ogniskowanie odbywa się wewnątrz obiektywu (IF) – dzięki czemu obiektyw nie zmienia swoich wymiarów podczas ostrzenia, zachowując tym samym kompaktowy rozmiar i lepszą szczelność.
 
Obiektyw posiada procesor pozwalający sterować przysłoną obiektywu z poziomu aparatu oraz moduł AE umożliwiający stosowanie trybów półautomatycznych (PASM). Rozwiązanie to pozwala na uzyskania informacji o potwierdzeniu o!strości z poziomu aparatu. Dodatkową korzyścią jest zapis paramentów ekspozycji w formacie EXIF.
 
Oficjalna cena detaliczna dla obiektywu Irix 150mm f/2.8 1:1 Macro będzie wynosiła 2175 PLN.
 
Irix 150mm f/2.8 1:1 Macro obiektyw


www.swiatobrazu.pl