ISS na tle tarczy Słońca i Księżyca - zdjęcia z podwórka

ISS na tle tarczy Słońca i Księżyca - zdjęcia z podwórka

Fotograf Andrew McCarthy znany jest z wykonywania spektakularnych zdjęć astronomicznych wprost ze swojego podwórka w Sacramento w Kalifornii - Niedawno do swojego portfolio dołączył dwa kolejne oszałamiające ujęcia -  Międzynarodową Stację Kosmiczną na tle Słońca i Księżyca. Biorąc pod uwagę, że z perspektywy obserwatora znajdującego się na Ziemi ISS pojawia się na tle Słońca i Księżyca na mniej niż sekundę, to wykonanie podobnych temu zdjęć tranzytu stacji zdecydowanie nie należy do łatwych.


ISS na tle tarczy Słońca i Księżyca - zobacz spektakularne zdjęcia

Fotografia przedstawiająca Międzynarodową Stację Kosmiczną na tle tarczy słonecznej została wykonana za pomocą dwóch instrumentów optycznych. ISS została uchwycona za pomocą aparatu z filtrem światła białego, natomiast nasza gwiazda centralna została uchwycona za pomocą teleskopu słonecznego, co umożliwiło ukazanie szczegółów jej powierzchni. Ostatecznie kadr powstał z połączenia dwóch ekspozycji. Tę pracę Andrew McCarthy przygotował 6 października 2020 roku.

Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem