Izitru powie Ci, czy zdjęcie zostało zmodyfikowane

Izitru powie Ci, czy zdjęcie zostało zmodyfikowane

Możliwość łatwego modyfikowania zdjęć to zarówno korzyść, jak i przekleństwo fotografii cyfrowej. Często wystarczy po prostu opublikować gdzieś ładnie wyglądające zdjęcie, aby spotkać się z zarzutami o jego „ulepszenie”. Nowo powstały serwis hostingowy o nazwie izitru.com jest w stanie przeanalizować zdjęcie i stwierdzić, czy zostało ono zmienione, a nawet – w ograniczonym zakresie – w jakim stopniu.


Izitru (wymowa identyczna z anglojęzycznym sformułowaniem "is it true") łączy w sobie funkcjonalność serwisu hostingowego – a więc służącego do przechowywania i udostępniania zdjęć w celu umieszczenia ich np. na forum lub stronie WWW – z narzędziem analizującym mającym na celu wykrycie, czy dana fotografia została cyfrowo zmanipulowana. Serwis, po wysłaniu zdjęcia, analizuje go za pomocą sześciu niezależnych procedur testowych mających za zadanie sprawdzić zarówno fotografię, jej metadane, jak i w pewnym stopniu również komputer, z którego została wysłana. Na tej podstawie każdy obraz otrzymuje ocenę stanowiącą "miarę zaufania" – od wysokiej, przez średnią, nieokreśloną, potencjalnie niską, aż po ewidentnie negatywną.
 


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem