Jak działa prawo autorskie - relacja ze szkolenia w Warszawie

Jak działa prawo autorskie - relacja ze szkolenia w Warszawie

Większość ludzi na co dzień nie myśli o paragrafach i przepisach - te oczywiste się po prostu stosuje, inne - dopóki nie zaczną nas dotyczyć - raczej nie zaprzątają niczyjej uwagi. Gdy dołączyć do tego raczej nienajlepszą opinię, jaką cieszą się wśród „zwykłych ludzi” prawnicy – mamy komplet powodów, dla których znajomość prawa nie jest powszechna.


Tymczasem obecnie, szczególnie z powodu rozwoju Internetu, nowych mediów i form komunikacji, z powodu globalizacji znajomość (przynajmniej niektórych) aspektów prawnych jest wręcz niezbędna. Widać to chyba szczególnie wyraźnie w przypadku fotografii, i to niezależnie od tego, czy patrzymy oczami fotografa, czy kogoś, kto z tym medium ma do czynienia jako odbiorca.

Prawo autorskie to bowiem pojęcie bardzo szerokie i reguluje zarówno kwestie publikacji zdjęć, wynagrodzenia za nie, kupowania ich i sprzedawania, jak i pozwoleń na fotografowanie innych, używania cudzych zdjęć na swój użytek (czy to w całości, czy fragmentach), a nawet inspirowania się czyimś dorobkiem. W epoce cyfrowej zakres działania prawa autorskiego jeszcze się powiększył i dziś, gdy w sieci można opublikować lub znaleźć dowolne zdjęcie i zrobić z nim co się chce, jego przepisy przydają się coraz częściej.


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem