Jak fotografować mgłę?

Jak fotografować mgłę?

Wyznaję zasadę, że aby lepiej fotografować, trzeba mieć wiedzę (niekiedy encyklopedyczną i martwą) o temacie zdjęciowym. Mgła jest właśnie takim zjawiskiem atmosferycznym. Wiedza o jego występowaniu, sposobach powstawania i rodzajach, ułatwia chociażby przewidzenie takich warunków, by niepotrzebnie nie wstawać wczesnym rankiem i po omacku nie szukać odpowiedniego planu zdjęć. Jestem zwolennikiem wykorzystania wszelkich możliwości ułatwienia pracy fotografa.

Teoria mgły


Mgłą określa się unoszące się w powietrzu krople wody lub lodu. Ich średnica nie przekracza 5 setnych milimetra. Mgła zawsze w jakiejś swojej części styka się z powierzchnią ziemi - tym różni się np. od nisko zawieszonej chmury.


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem