Książki100 najważniejszych zdjęć świataPytania i odpowiedziCytaty dla fotografaObiektywy CanonFotografia artystycznaPomysł na zdjęcieNajczęściej wyszukiwane

Dołącz do nas

Google+

Daj się ocenić i oceniaj • Autor:
  Komentarzy: 5


 • Autor:
  Komentarzy: 8


 • Autor:
  Komentarzy: 7


 • Autor:
  Komentarzy: 9


 • Autor:
  Komentarzy: 16


 • Autor:
  Komentarzy: 9


 • Autor:
  Komentarzy: 16


 • Autor:
  Komentarzy: 7


 • Autor:
  Komentarzy: 45


 • Autor:
  Komentarzy: 6


 • Autor:
  Komentarzy: 8


 • Autor:
  Komentarzy: 11


 • Autor:
  Komentarzy: 3


 • Autor:
  Komentarzy: 16


 • Autor:
  Komentarzy: 16


Jak fotografować śnieg?

Jak fotografować śnieg?

Każdego roku część z nas marzy o białej zimie. W tym roku opady śniegu z pewnością spełniły oczekiwania nie tylko wszystkich pasjonatów sportów zimowych, ale również tych którzy piękno zimy pragną zamknąć w kadrze. Ogromna ilość internautów z całej Polski podzieliła zdjęciami pierwszego śniegu, a tym samym pokazała, jak wiele pułapek niesie za sobą fotografowanie białej zimy. Jak nie dać zrobić się na szaro? Ty tylko jedno z pytań, na które znajdziecie odpowiedź w poradnikach redakcji SwiatObrazu.pl poświęconych uchwyceniu magii zimy.Jak fotografować padający śnieg?Po tym, jak już odpowiednio zabezpieczysz sprzęt przed wilgocią, możesz rozpocząć próby fotografowania padającego śniegu. Specjalnie pod tym kątem przygotowaliśmy krótki poradnik, który pomoże Ci w uzyskaniu dobrych kadrów. 

 

Fotografowanie zimą. Jak przygotować się do wykonania zdjęciaZima to nie tylko okres, w którym można cieszyć się z uprawiania "białych sportów" czy wędrować pięknymi trasami, odkrywając je i podziwiając na nowo. To również czas, kiedy można zrobić wiele naprawdę wspaniałych i niepowtarzalnych zdjęć. 

 

 

Fotografowanie zimą. 10 kroków do udanego zdjęcia1. Przy fotografowaniu krajobrazów pamiętaj o pogodzie i odpowiedniej porze dnia – to, że fotografujemy zimą nie znaczy, że nie obowiązują nas reguły tradycyjnej fotografii krajobrazowej. 

 

Fotografowanie zimą. Najczęściej popełniane błędyNiedoświetlanie i prześwietlanie zdjęć w przypadku fotografowania śnieżnych krajobrazów i zimowych sportów największym problemem jest permanentne niedoświetlanie zdjęć wykonywanych przy ustawionej w aparacie automatycznej regulacji ekspozycji.  

 

Reklama

Fotografia studyjna dla początkujących


W studiu nie ma przypadków – każdy etap pracy twórczej musi być starannie zaplanowany i w pełni kontrolowany – a to wymaga odpowiedniej dawki wiedzy, którą zgromadziliśmy i w przystępny sposób opracowaliśmy w e-kursie, koncentrującym się na aspektach pracy w izolowanym, studyjnym środowisku.

 

W e-kursie pokazujemy całość pracy w studiu fotograficznym, począwszy od pomysłu na sesję a skończywszy na precyzyjnym ustawieniu wszelkich parametrów ekspozycji, balansu bieli, czy pozy ciała modelki.

 

Sprawdź jak przebiega e-kurs

 

Mierząc ekspozycję przyjrzyj się uważnie śniegowijedną z technik, które powinien przećwiczyć każdy fotograf zainteresowany uwiecznianiem na zdjęciach krajobrazów i sportów zimowych jest ustalanie parametrów ekspozycji w oparciu o punktowy pomiar światła na śniegu. 

 

Zrezygnuj ze stosowania filtrów ochronnych i UV i załóż osłonę przeciwsłoneczną fotografując zimąWielu fotografów nakłada na obiektywy w celach "ochronnych" stare filtry UV i inne w fotografii cyfrowej zupełnie zbędne (matryca cyfrowa nie jest tak wrażliwa na promieniowanie UV jak tradycyjny film).

 

 

Wyostrzanie końcowe fotografii krajobrazowych i sportowych, których tematyką są śnieg i zima Fotografie krajobrazowe i sportowe, których tematyką są śnieg i zima po przeskalowaniu do pożądanego rozmiaru końcowego należy wyostrzyć, tak aby odzyskać ich pierwotną ostrość i kontrastowość. 

 

 

 

Autor: Redakcja SwiatObrazu.pl


Oceny artykułu: 100% 0% ocen: 1

Sprawdź inne artykuły z kategorii: PoradnikiKomentarze Użytkowników

Niezalogowanych Użytkowników prosimy o zalogowanie się przed dodaniem komentarza.Nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu i w żaden sposób nie odzwierciedlają poglądów prezentowanych przez właścicieli i administratorów SwiatObrazu.pl. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.Najnowsze fotografie

Księciunio Zimowy widok Leśna zawierucha ... Homo glaciei ... wizula85 patyczek