18 września 2013, 13:48
Autor: Redakcja SwiatObrazu.pl
czytano: 2894 razy

Jak fotografuje młodzież?

Jak fotografuje młodzież?

Liceum Plastyczne im. Artura Grottgera w Supraślu zwyciężyło w ogólnopolskim konkursie zorganizowanym przez firmę Nikon Polska w ramach programu „Akcja (foto)edukacja”. Uczniowie wywalczyli dla szkoły nagrodę główną, jaką jest wyposażenie pracowni w sprzęt fotograficzny o wartości 15 000 zł.

"Akcja foto(edukacja)" jest programem edukacyjnym przygotowanym z myślą o zwiększeniu wśród młodzieży szkolnej dostępu do wiedzy fotograficznej. Na pierwszą edycję złożyło się 7 comiesięcznych modułów z zestawem lekcji multimedialnych,  zawierających wiele praktycznych porad dotyczących między innymi technik wykonywania różnych typów zdjęć. Każda lekcja kończyła się także zadaniem domowym, specjalnie dopasowanym do omawianej teorii, pozwalającym na wykorzystanie i sprawdzenie zdobytej wiedzy. Uczniowie mogli spróbować swoich sił w kategorii grupowej lub indywidualnej. Co miesiąc warsztatami fotograficznymi nagradzana była szkoła, która nadesłała najlepszy pakiet zdjęć. Zwycięzcy w kategoriach indywidualnych otrzymali natomiast aparaty fotograficzne.
 
Uczniowie z Supraśla wykazali się dużym talentem i determinacją w rozwiązywaniu zadań, pokonując swoich głównych konkurentów – szkoły w Opolu i Kole. Liceum w Supraślu zwyciężyło aż trzy razy w miesięcznych konkursach, a za każdym razem znajdowało się w pierwszej trójce. Nadesłane zestawy prac były tematycznie dopasowane do zadań oraz prezentowały wysoki poziom artystyczny.
 
 
Fot. Karolina Sokólska
 
[kn_advert]
 
 
Fot. Kamila Borys
 
 
 
 
Fot. Karol Półtorak
 
 
 
 
Fot. Adam Karny
 
 
 
Fot. Aneta Makowska
 
 
Fot. Marta Tercjak
 
 
 
 
Źródło: Nikon


www.swiatobrazu.pl