Jak najlepiej korzystać ze światła błyskowego?

Jak najlepiej korzystać ze światła błyskowego?

Przez wielu fotoamatorów lampa błyskowa traktowana jest z pewną dozą podejrzliwości. Nie wiedzą oni, jak się nią posługiwać, czy warto się tego uczyć oraz czy nie lepsze efekty uzyskają fotografując przy świetle zastanym. Tymczasem nawet jeden mądrze użyty flesz pozwala uzyskać zdjęcia, o jakich zawsze marzył. A ponieważ nauka fotografii nigdy nie była tak prosta i dostępna na wyciągnięcie ręki, jak teraz, to dlaczego nie mielibyście poszerzyć naszego „arsenału fotograficznego” o nowe umiejętności? Gwarantujemy Wam, że nie będziecie zawiedzeni.


Niegdyś używanie lampy błyskowej było koniecznością i trudną sztuką. Umiejętność przeprowadzenia skomplikowanych pomiarów natężenia oświetlenia zastanego oraz mocy światła błyskowego przy pomocy podręcznych światłomierzy umożliwiało wykonanie udanych zdjęć w pomieszczeniach zamkniętych – co w inny sposób było niemożliwe. Z czasem lampy błyskowe stawały się coraz mądrzejsze i przystępniejsze dla użytkowników, zyskały umiejętność samodzielnego mierzenia światła i dopasowywania mocy błysku do warunków otoczenia, aż wreszcie zaczęły się komunikować z aparatem i sobą nawzajem, co dało fotografom do ręki wspaniałe narzędzie twórcze.
 


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem