Jak nauczyć się robić lepsze zdjęcia?

Jak nauczyć się robić lepsze zdjęcia?

Co zrobić, gdy już opanuje się podstawy techniczne? Za każdym razem, gdy naciskasz migawkę, podejmujesz pewne decyzje – albo świadomie, albo zdając się na przypadek. Pokazać całą scenę czy tylko detal? Ostre ma być wszystko od pierwszego planu do tła czy tylko wybrany fragment? Użyć krótszego czasu naświetlania, by zamrozić ruch, czy dłuższego, aby go rozmyć? Pierwszy krok to dostrzeżenie możliwości, czyli zobaczenie przed sobą potencjalnych fotografii - zdobądź te umiejętności i wiele innych biorąc udział w e-kursach redakcji SwiatObrazu.pl. 

Biuletyn szkoleniowy SwiatObrazu.pl: 05.03 - 19.03

 

 

Wkrótce rozpoczynają się nowe edycje e-kursów - ich krótki opis, elementy e-kursu cenę i datę rozpoczęcia umieściliśmy poniżej. Szczegóły, programy, informacje o dodatkach i ewentualnych promocjach czasowych znajdziecie w opisach szczegółowych, używając odpowiednich linków.

 

Szczególną uwagę zwracamy na nowy e-kurs, którego pierwsza edycja właśnie się rozpoczęla i do któego można zapisać się jeszcze do 8.03.2018 r.: Jak robić zachwycające zdjęcia. Sekrety fotografii cyfrowej dla początkujących.


 

5.03.2018 r. Fotograficzne błędy - sposoby eliminacji

Każdy fotograf, przeglądając swoje zdjęcia odczuwa czasami rozczarowanie. Spostrzega ich niedostatki - czasem wynikające z niewystarczająco dobrego ustawienia sprzętu, a czasem z błędu samego fotografa. Dla wszystkich, którzy nie zamierzają pogodzić się z fotograficznymi wpadkami przygotowaliśmy unikalny e-kurs: Fotograficzne błędy - sposoby eliminacji.

 

 • 14 lekcji w postaci e-booków w formacie PDF
   

Po zakończeniu: certyfikat ukończenia e-kursu + płyta CD z materiałami i dodatkami
Cena: 97.00 zł 

 

Sprawdź promocję! Zestaw prezentowy: dwa e-kursy i torba Manfrotto ALLEGRA 


 

8.03.2018 r. Fotografowanie ruchu

W fotografii ruchu wszystkie decyzje trzeba podejmować szybciej i z większą pewnością niż w innych dziedzinach tej sztuki. Wymaga to znajomości technik, praktyki i uważnej obserwacji. Jeśli uda Ci się naprawdę dobrze zgłębić tajniki fotografii ruchu, to niemal każda inna jej dziedzina wyda Ci się błahostką, każde wydarzenie będzie zdawało się przebiegać w zwolnionym tempie.

 

 • 3 lekcje w postaci e-booków w formacie PDF
 • dodatek: Wpływ pozycji fotografa na jakość zdjęcia
 • dodatek: Zza kulis fotografowania sportowych pasji
   

Po zakończeniu: certyfikat ukończenia e-kursu + płyta CD z materiałami i dodatkami
Cena: 89,00 zł


 

9.03.2018 r. Światło w fotografii

Światło to najważniejszy element w każdym z rodzajów fotografii, najbardziej wypływa na wymowę zdjęcia. Dzięki światłu obiekty mogą wydawać się ostre lub delikatne, błyszczące i wyraźne lub rozmyte i zmiękczone. Jeśli świadomie zaczniesz obserwować oświetlenie fotografowanych obiektów, szybko nauczysz się przewidywać, w jaki sposób wpływa ono na zdjęcie, a tym samym łatwiej Ci będzie wykorzystać zastane światło lub ustawić je samodzielnie.

 

 • 4 lekcje w postaci e-booków w formacie pdf
 • dodatek: Światło w portrecie
   

Po zakończeniu: certyfikat ukończenia e-kursu + płyta CD z materiałami i dodatkami
Cena: 97.00 zł


 

12.03.2018 r. Filmowanie aparatem i edycja wideo

E-kurs Filmowanie aparatem i edycja wideo przeznaczony jest dla wszystkich, których interesuje nauka filmowania aparatem cyfrowym. Omawiamy w nim zarówno kwestie sprzętowe (wybór aparatu, obiektywu, akcesoriów) i techniczne (formaty zapisów obrazu filmowego itp.) jak i warsztatowe oraz artystyczne. Następnie przechodzimy do edycji wideo ponieważ film nagrany aparatem jest tak naprawdę tylko surowcem.

 

 • 24 lekcje w postaci e-booków w formacie PDF
 • dodatek: Zdjęcia wprawione w ruch
 • dodatek: Montaż filmowy
   

Po zakończeniu: certyfikat ukończenia e-kursu + płyta CD z materiałami i dodatkami
Cena: 129.00 zł 

 

Sprawdź promocję! Zestaw prezentowy: dwa e-kursy i torba Manfrotto Solo IV  


 

14.03.2018 r. E-szkoła aktu

Zachwycający akt to umiejętne operowanie światłem i cieniem, budowanie atmosfery, właściwe wykorzystanie sprzętu fotograficznego. Zdobędziesz te umiejętności uczestnicząc w e-kursie "E-szkoła aktu".

 

 • 15 lekcji w postaci e-booków w formacie PDF
 • dodatek promocyjny: e-kurs Studio fotograficzne dla początkujących o wartości 89 zł
   

Po zakończeniu: certyfikat ukończenia e-kursu + płyta CD z materiałami i dodatkami 
Cena: 290.00 zł


 

15.03.2018 r. Fotografia studyjna dla początkujących

Praca w studiu fotograficznym wiąże się z zupełnie innymi wymaganiami oraz stawia przed fotografami odmienne wyzwania, niż wykonywanie zdjęć w przestrzeni publicznej, gdzie sytuacja jest dynamiczna i najczęściej wykorzystujemy światło zastane. To prawda, studio to przestrzeń bez porównania bardziej komfortowa, w obrębie której mamy pełną kontrolę nad wszystkim, co jest dla nas ważne z fotograficznego punktu widzenia. W studiu nie ma przypadków - każdy etap pracy twórczej musi być starannie zaplanowany i w pełni kontrolowany - a to wymaga odpowiedniej dawki wiedzy, którą zgromadziliśmy i w przystępny sposób opracowaliśmy w e-kursie, koncentrującym się na aspektach pracy w izolowanym, studyjnym środowisku. To wyjątkowa okazja, aby poznać możliwości, jakie stwarza osiągnięcie pełnej kontroli nad światłem, sesją i ustawieniami wszystkich kluczowych elementów.

 

 • 6 lekcji w postaci e-booków w formacie PDF
 • dodatek: 10 najczęściej popełnianych błędów podczas pracy w studio

Po zakończeniu: certyfikat ukończenia e-kursu + płyta CD z materiałami i dodatkami
Cena: 89,00 zł


 

16.03.2018 r. Fotografowanie miasta nocą

Każdy z Was pewnie nie raz był pod wrażeniem widoku nocnej panoramy miasta, widząc efektownie oświetlone budynki i rozświetlone arterie. Aż chciałoby się zatrzymać ten moment. Istnieje bardzo wiele sposobów na fotografowanie miasta nocą i uwiecznienie nocnego życia metropolii. Niektóre z tych technik pozwalają też uzyskać zupełnie fantastyczne obrazy. Nasz e-kurs nauczy Was, jak łatwo i na jak wiele sposobów można uwiecznić duże skupiska miejskie po zapadnięciu zmroku.

 

 • 3 lekcje w postaci e-booków w formacie PDF
 • dodatek: e-book: Fotografia uliczna
   

Po zakończeniu: certyfikat ukończenia e-kursu + płyta CD z materiałami i dodatkami
Cena: 85.00 zł

 

Sprawdź promocję! Zestaw prezentowy: dwa e-kursy i Manfrotto Allegra


 

19.03.2018 r. Fotografia i działalność gospodarcza

Marzeniem wielu ludzi jest, aby z zajęcia, które stanowi ich pasję uczynić jednocześnie źródło przychodów i utrzymania. Dotyczy to większości osób z zacięciem artystycznym. Co stoi na przeszkodzie realizacji tych planów? Dla osób utalentowanych najczęściej nic. Dlaczego więc tak rzadko realizujemy to marzenie? Odpowiedź jest prosta - zwykle z powodu niewiedzy i niepewności. Tymczasem do rozpoczęcia realizacji swoich marzeń potrzeba tak niewiele...

Postanowiliśmy umożliwić usunięcie jednej z barier - niewiedzy, udostępniając e-kurs Fotografia i działalność gospodarcza i kierując go do osób, które nie mają ani wiedzy, ani doświadczenia w zakresie uwarunkowań, wymagań i ryzyk stających przed polskimi początkującymi przedsiębiorcami.

 

 • 19 lekcji w postaci e-booków w formacie PDF
 • dodatek specjalny - Lekcja nr 20: wzory pism i umów dla fotografa z komentarzem
   

Po zakończeniu: certyfikat ukończenia e-kursu + płyta CD z materiałami i dodatkami 
Cena: 290,00 zł 

 

 

Autor: Redakcja SwiatObrazu.pl


Oceny artykułu: 0% 0% ocen: 0

Sprawdź inne artykuły z kategorii: Kurs fotografiiKomentarze Użytkowników

Niezalogowanych Użytkowników prosimy o zalogowanie się przed dodaniem komentarza.Nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu i w żaden sposób nie odzwierciedlają poglądów prezentowanych przez właścicieli i administratorów SwiatObrazu.pl. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.Najnowsze fotografie

... Nauka Latania Big Ben Nocą Za oknem II Za oknem I na linie ...