Jak obronić się przed fałszywymi oskarżeniami o nadużycia seksualne w świecie fotografii

Jak obronić się przed fałszywymi oskarżeniami o nadużycia seksualne w świecie fotografii

Przez świat show-biznesu i polityki przetoczyła się fala oskarżeń o nadużycia seksualne, a temat molestowania w miejscach pracy nie schodzi z pierwszych stron gazet. Skandale nie ominęły również rynku fotograficznego - pisaliśmy choćby o oskarżeniach wobec: Nobuyoshi Araki, Mario Testino, Bruce Weber, Patrick Demarchelier.


Choć w zdecydowanej większości oskarżenia te okazują się niestety prawdą, dochodzi również do nadużyć. A podczas współpracy modelki z fotografem, szczególnie w przypadku fotografii aktu, nietrudno o dwuznaczne sytuacje. Jak zadbać o transparentną atmosferę podczas sesji i nie dopuścić do nieuzasadnionych ataków mówił fotograf David Bellemere.
 
David Bellemere to wybitny fotograf, który wybiera światło naturalne w fotografii mody, wysuwając na pierwszy plan postać delikatnej i zmysłowej kobiety.  Choć  bardzo ceni swoją prywatność - nie znajdziemy w Sieci wielu informacji związanych z ogólnie pojętym życiorysem, to na co dzień musi zmagać się z różnymi naśladowcami, którzy posługiwali się jego personaliami. A ostatnio został również oskarżony o "wymuszenie pocałunku" na modelce Victoria's Secret.

Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem