25 lipca 2022, 10:00
Autor: Lynne Eodice
czytano: 6198 razy

Jak powstało to zdjęcie?

Jak powstało to zdjęcie?

Zdjęcia w ruchu to jedne z najbardziej interesujących zdjęć, jakie można zrobić. Czasami będziesz chciał rozmyć kształty nastawiając małą prędkość migawki, aby podkreślić wrażenie ruchu. Możesz na przykład otworzyć swoją migawkę i pozwolić tancerzom poruszać się w kadrze w mgławicy kolorów. W jakikolwiek sposób zechcesz utrwalać ruch, eksperymenty z prędkością migawki, perspektywą, obiektywami i stylami będą świetną zabawą.

To impresjonistyczne zdjęcie przedstawia ekscytującą paletę barw scenicznego show. Ruch na fotografii możesz rozmazać celowo, ustawiając niską prędkość migawki — dzięki temu przekażesz widzowi prawdziwe wrażenie ruchu. Im niższa będzie prędkość migawki, tym większy będzie stopień rozmazania, spróbuj więc nastawić prędkość 1/30 lub niższą. Bardzo  prawdopodobne jest, że trzymając aparat w dłoni, sam będziesz powodował nieznaczne jego poruszenia, co także wpłynie dodatnio na stopień rozmycia zdjęcia. Jak widać na tym zdjęciu, wyraźnie oświetlony obiekt wydaje się być nawet bardziej rozmyty, gdyż jasne barwy mają tendencję do rozpływania się. Wyraźne kolory szczególnie atrakcyjnie wyglądają na ciemnym tle.

[kn_free]

"Zdjęcie Tropicana Dreams zostało zrobione podczas show w Hotel Nacional de Cuba w Hawanie. Tancerze byli fantastyczni i chciałam uchwycić ich energię. Siedziałam przy stoliku blisko sceny i ręcznie wybrałam sobie dobrze oświetlony kawałek sceny, przez który przewijali się tancerze (większa część sceny była całkiem ciemna). Oparłam łokcie mocno o stół, formując swoisty statyw i spoglądałam przez ekran podglądu na scenę, wciskając wyzwalacz, kiedy tylko tancerz pojawił się na "moim" fragmencie sceny. Nie zanotowałam prędkości migawki, ale była oczywiście całkiem niska. To zdjęcie było najbardziej abstrakcyjne z całej serii i uważam, że jest najpiękniejsze" - mówi C.J. Groth.

 

Fot. C.J. Groth

Fragment pochodzi z książki Inspirujące fotografie. Warsztaty fotograficzne, którą Swiatobrazu.pl objął patronatem medialnym.www.swiatobrazu.pl