Jak powstało to zdjęcie? Zorza polarna w obiektywie Rafała Nowosielskiego

Jak powstało to zdjęcie? Zorza polarna w obiektywie Rafała Nowosielskiego

6 września Słońce wyemitowało dwa silne rozbłyski, a jeden z nich był najmocniejszy od 10 lat. W kolejnych dniach pojawiły się silniejsze niż zazwyczaj zorze polarne, w tym nad Polską. 8 września w Ełku zachwycające zjawisko uchwycił Rafał Nowosielski, który redakcji SwiatObrazu.pl zdradził kulisy powstania zdjęć.


Szybka pobudka o 1:00 w nocy po telefonie od znajomego foto-maniaka zórz polarnych z Poznania, ekspresowa mobilizacja i wyjazd we wcześniej upatrzone miejsce z widokiem na północny nieboskłon. Tuż po rozstawieniu statywu i pierwszym kontrolnym kadrze okazało się, ze już mam uchwycone kolory Zorzy!
 
Nie było wiele czasu na szukanie spektakularnych kadrów, tutaj jednak pomogło prawie dwunastoletnie doświadczenie i znany amatorom fotografii sztafaż z łódką, tym razem mazurską.

Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem