3 lutego 2017, 16:06
Autor: Redakcja SwiatObrazu.pl
czytano: 2558 razy

Jak robić dobre zdjęcia smartfonem? Darmowe warsztaty Honor

Jak robić dobre zdjęcia smartfonem? Darmowe warsztaty Honor

Marka Honor zaprasza na warsztaty fotograficzne podczas Honor Winter Sports Festival 2017 powered by Huawei. Zajęcia poprowadzi Tomek Gola, uznany polski fotograf sportów akcji. Nowoczesne smartfony często zastępują kompaktowe aparaty fotograficzne. Dzięki wysokiej jakości podzespołom, oprogramowaniu i możliwości natychmiastowego przesłania zdjęć dalej, wykorzystywane są przez profesjonalistów np. przy relacjonowaniu wydarzeń sportowych.

"Nawet tryb automatyczny pozwala użytkownikowi zrobić zdjęcie w rozdzielczości wystarczającej do wydruku wysokiej jakości np.: w prasie. Jednak smartfon z podwójnym aparatem od Huawei, którego używam na co dzień, w trybie profesjonalnym umożliwia mi manualną zmianę ustawień ekspozycji, balansu bieli czy czasu naświetlania. W połączeniu z dostępem do internetu i innymi funkcjami czyni to z niego bardzo zaawansowane narzędzie pracy. W niektórych sytuacjach nie zastąpi oczywiście profesjonalnego aparatu, ale możliwości jakie daje są naprawdę duże" – tłumaczy Tomek Gola, fotograf i twórca aplikacji bwith.us.

[kn_free]

[kn_advert]

W dniach 17 i 18 lutego poprowadzi on bezpłatne warsztaty fotograficzne organizowane w Ośrodku Narciarskim Kotelnica Białczańska w ramach Honor Winter Sports Festival 2017 powered by Huawei. Ich uczestnicy będą mieli okazję do zapoznania się z możliwościami jakie dają smartfony Honor 8.

"Warsztaty mobilnej fotografii pokazują pełnię możliwości fotograficznych naszych smartfonów. Chcemy udowodnić uczestnikom, że teraz nie trzeba korzystać z klasycznego, ciężkiego aparatu, aby wykonać niezwykłe zdjęcie. W fotografii często najbardziej liczy się doskonały kadr, uchwycenie chwili – a to umożliwia nam właśnie smartfon, który mamy zawsze przy sobie." – mówi Dariusz Marnic, Szef marketingu Consumer B.G. Huawei Polska.

Uczestnicy warsztatów fotograficznych dowiedzą się jak wykorzystać profesjonalny tryb fotografii modelu Honor 8 przy robieniu zdjęć w zimie, przy słabym oświetleniu, czy w nocy. Będą mieli okazję wcielić się w rolę fotoreporterów, starając się uchwycić najlepsze momenty widowiskowej rywalizacji narciarzy, snowboardzistów i rowerzystów na wielkiej skoczni. Na koniec zapoznają się z możliwościami edycji zdjęć w smartfonie, a swoje najlepsze prace będą mogli  wydrukować bezpośrednio na miejscu.

Do udziału w darmowych warsztatach zgłosić się można do 10 lutego wysyłając jedno zdjęcie z uzasadnieniem (do 500 znaków) na adres: info@wintersportsfestival.pl

 

Fot. Tomek Gola

Fot. Tomek Gola

Fot. Tomek Gola

Fot. Tomek Gola

 www.swiatobrazu.pl