Jak zarobić 456 000 dolarów w 2 lata?

Jak zarobić 456 000 dolarów w 2 lata?

Zastanawiasz się w jaki sposób zarobić na fotografii ogromne pieniądze? Jakiemuś sprytnemu kolekcjonerowi starych aparatów udało się zarobić 456 000 dolarów w 2 lata (to niecałe 1 777 000 złotych). Wystarczyło dobrze kupić i sprzedać aparat Leica.


Jak zarobić 1900% zainwestowanej kwoty na fotografii?

W 2019 roku kolekcjoner aparatów (lub/i skuteczny inwestor) kupił rzadki model aparatu Leica za 24 000 USD (nieco ponad 93 000 złotych), aby następnie sprzedać go w 2021 roku za oszałamiającą kwotę 480 000 USD (ok. 1 870 500 złotych). Sprawa dotyczy czarnej wersji aparatu Leica IIIG. Aparat ten był produkowany w latach 1957-1960 i był to ostatni model montowany za pomocą śrub. Większość aparatów Leica IIIG miała srebrny kolor, ale wyprodukowano też 125 czarnych wersji dla szwedzkiej armii. Oferowany na aukcji aparat był więc jedyną obecnie znaną czarną wersją.

Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem