Jak dodać passe-partout do zdjęcia w GIMPie i Photoshopie

Jak dodać passe-partout do zdjęcia w GIMPie i Photoshopie

Dobre passe-partout okalające zdjęcie to rzecz zdecydowanie pożądana. Ramka taka pozwala na odbiór fotografii niezakłócony obiektami z tła, pozwala się lepiej na niej skupić, a jednocześnie jest niezastąpiona przy eksponowaniu zdjęć w mieszkaniach - dobrze dobrany kolor passe-partout sprawi, że zdjęcie lepiej wkomponuje się we wnętrze. Dziś pokażemy Wam jak w łatwy i szybki sposób wstawić takie obramowanie w fotografię przy wykorzystaniu GIMPa - rzecz jasna nasze rady można również zastosować w Photoshopie!

Wstęp


Na wstępie chciałbym ostrzec, że kwestie doboru barw i ich współgrania nie wchodzą w zakres niniejszego poradnika. Dziś skupimy się na aspekcie czysto "technicznym", a rozważania nad kompozycją i kolorem zostawimy na inną okazję. Poniższe rady przeznaczone są dla użytkowników darmowej aplikacji GIMP, choć po drobnych modyfikacjach nadadzą się również dla użytkownika programu Photoshop. Zapraszam do lektury!


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem