Jak wziąć udział w World Press Photo

Jak wziąć udział w World Press Photo

W tegorocznej edycji WPP wzięło udział ponad 5 tysięcy fotografów z prawie 130 krajów. Konkurencja jest więc na tyle duża, że choć do ogłoszenia kolejnej edycji zostało dużo czasu, już dziś trzeba zacząć się przygotowywać.


p>Formularz zgłoszeniowy do udziału w konkursie World Press Photo zostanie udostępniony dopiero w październiku ? zgłoszenia do konkursu co roku przyjmowane są w tym samym czasie, czyli od 1 października do 10 stycznia kolejnego roku. Jury zawsze obraduje na przełomie stycznia i lutego, wyniki konkursu ogłaszane są w drugim tygodniu lutego. Nagrody wręczane są podczas uroczystości w pierwszych dniach maja, w Amsterdamie.

Zostało więc jeszcze trochę czasu, żeby przygotować jak najlepsze prace na ten niezwykle prestiżowy i znany konkurs.
Do konkursu swoje prace (pojedyncze lub cykle, przy czym cykl nie może liczyć więcej niż 12 prac) mogą zgłaszać zarówno sami fotografowie (profesjonalni ? do zgłoszenia należy dołączyć pismo potwierdzające ten profesjonalny status), jak i reprezentujące ich agencje oraz zatrudniające ich gazety i magazyny. Zdarza się, że nagrodę w konkursie wygrywali fotografowie, którzy nawet nie wiedzieli dokładnie, że ich prace zostały do konkursu zgłoszone. Czasem jak widać pracodawca ma większą wiarę w talent swojego pracownika niż sam fotograf.

Przed laty zdjęcia do konkursu wysyłało się w formie odbitek; dziś oczywiście to się zmieniło i prace należy zgłaszać w formie cyfrowej. W regulaminie, który pojawi się jesienią zawsze szczegółowo są opisane parametry, jakie zdjęcia muszą spełniać, by zostały zakwalifikowane. Oczywiście zdjęcia nie mogą być poddawane żadnej obróbce cyfrowej ? dopuszcza się jedynie niewielkie korekty, których można by dokonać także w ciemni.
Zgłoszeń nie wolno też wysyłać e-mailem, muszą być wysłane do biura festiwalowego w formie pełnego zgłoszenia na papierze i płycie.

Jest dziesięć kategorii konkursowych, w ramach których przyznawane są nagrody 1., 2. i 3. osobno za zdjęcie pojedyncze i za cykl.
Kategorie konkursowe są następujące:
* Spot News
* General News
* People in the News
* Sports Action
* Sports Features
* Contemporary Issues
* Daily Life
* Portraits
* Arts and Entertainment
*  Nature

Wszystkie zgłoszenia muszą oczywiście być w języku angielskim.
Wszelkie szczegóły o konkursie można znaleźć na stronie WPP , a na szczegółowe wytyczne konkursu na rok 2010 musimy zaczekać do 1 października.
 


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem