Jakie tło do fotografowania i filmowania w technice kluczowania?

Jakie tło do fotografowania i filmowania w technice kluczowania?

Kiedyś do realizacji nagrania, w którym aktor lub model występował na tle czegoś, co w rzeczywistości nie istniało, potrzebne były bardzo specjalistyczny sprzęt i odpowiednie oprogramowanie. Obecnie może to robić dosłownie każdy, co skrzętnie wykorzystują youtuberzy w swoich coraz lepszych technicznie prezentacjach. Jeżeli więc chcecie wzbogacić wasze studio o możliwość realizacji zdjęć i filmów z wykorzystaniem technik określanych jako kluczowanie, to nic nie stoi na przeszkodzie. Oczywiście dysponując pewną podstawową wiedzą na ten temat, możecie zrobić to o wiele lepiej niż kompletni amatorzy.


Czym jest kluczowanie? To technika tworzenia i cyfrowej obróbki obrazu fotograficznego i wideo, w efekcie której z dwóch niezależnie przygotowanych materiałów źródłowych powstaje jeden, w którym oba obrazy połączone są ze sobą w sposób – w miarę możliwości – niezauważalny. Klasycznym tego przykładem jest sytuacja, w której przemawiający do kamery recenzent lub aktor pojawia się na tle czegoś, co w studiu było wyłącznie jednobarwną tkaniną. Obecnie najczęściej wykorzystywanym kolorem w tym celu jest zieleń, przez co technika ta jest potocznie (i niezbyt poprawnie) określana mianem green box lub green screen.
 


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem