Uważaj o co prosisz retuszera. Nowe prace bezlitosnego Jamesa Fridmana

Uważaj o co prosisz retuszera. Nowe prace bezlitosnego Jamesa Fridmana

James Fridman bierze bardzo serio prośby osób, które zwracają się do niego z pomocą w poprawieniu ich fotografii. Na łamach ŚwiatObrazu.pl prezentowaliśmy już jego niezwykle błyskotliwe i zabawne retusze fotografii - tym razem kolejna porcja fotografii poprawionych przez życzliwego retuszera.Wiele osób chciałoby zmienić coś na swoich fotografiach - często potrzeby są bardzo konkretne. Zwracają się więc po pomoc do retuszera, aby ten uratował ich zdjęcia. Usunięcie piegów, bohatera drugiego planu, zmienienie proporcji ciała itp. To najczęstsze problemy osób, które zwracają się z prośbą do Jamesa Fridmana. Formułują je w bardzo precyzyjny i konkretny sposób, a uzdolniony retuszer stara się jak najcelniej trafić w oczekiwania potrzebujących pomocy.

Odpowiedzi tego autora są naprawdę zaskakujące i błyskotliwe. Prace są bardzo dowcipne, a żart jest nie tylko wizualny, ale również językowy. Dodatkowo James Fridman potrafi także zaniechać i odmówić retuszu, gdy stwierdza, że komuś nie jest potrzebna żadna pomoc. Jego realizacje są bardzo pouczające i chociaż całość jest bardzo lekka oraz żartobliwa, to stanowi lekcję na temat ludzkiej próżności i pogoni za ideałami, które nie zawsze są tego warte.

retusz James Fridman

- To jest nasze zdjęcie świąteczne. Moja Mama uważa, że moja koszulka z napisem "sun's out - guns out" rujnuje tę fotografię. Czy istnieje szansa, abyś pozbył się tego napisu z mojej koszulki? Dzięki!

Reklama

Sekrety fotografii cyfrowej dla początkujących


Jak fotografować, żeby Twoje zdjęcia wyróżniały się w galeriach internetowych i mediach społecznościowych? Odpowiedź znajdziesz w najnowszym e-kursie SwiatObrazu.pl, który ma za zadanie przybliżyć techniki – zarówno fotograficzne, jak i związane z cyfrowymi manipulacjami obrazem – umożliwiające znaczne podniesienie poziomu estetycznego i technicznego Waszych zdjęć.

  

Sprawdź jak przebiega e-kurs

 

retusz James Fridman

- Hej James! Czy mógłbyś edytować to zdjęcie tak, abyśmy wszyscy byli tego samego wzrostu?

 

retusz James Fridman

- Cześć Jamie! Uwielbiam to zdjęcie, ale pas bezpieczeństwa trochę na nim przeszkadza. Możesz go usunąć? Dzięki

 

retusz James Fridman

- Czy mógłbyś zrobić tak, abyśmy wyglądały bardziej staro i były na imprezie czy coś w tym rodzaju?

 

retusz James Fridman

- Hej James! Mógłbyś sprawić mi przysługę i zrobić tak, abym wyglądała na niższą od mojego chłopaka?

 

retusz James Fridman

- No hej! Czy dałoby się edytować zdjęcia tak, abym miała skrzydełka?

 

retusz James Fridman

- Hej! Czy mógłbyś sprawić, aby twarz mojego brata była mniejsza na tym zdjęciu? Dzięki

 

retusz James Fridman

- Hej James! Czy mógłbyś zrobić tak, aby mój chłopak wyglądał tak, jakby faktycznie chciał znaleźć się na tym zdjęciu? Dzięki!

 

retusz James Fridman

- Hej James! Czy mógłbyś edytować to zdjęcie tak, żebym miał z moim bratem taką samą koszulkę? Dzięki

 

retusz James Fridman

- Hej James! To zdjęcie zaręczynowe. Lubię je, ale Ci faceci na pierwszym planie wydają się być nie na miejscu. Czy możesz to naprawić? Dzięki!

 

Niektóre odpowiedzi przyjmują także formę zabawnych wideo:

Więcej prac tego bardzo konkretnego retuszera znajdziesz poniżej:

Co może się stać, gdy retuszer naprawdę spełni Twoją prośbęPodobno wszyscy chcielibyśmy wyglądać lepiej. Niektórzy próbują sztuczek z makijażem, inni chirurgii plastycznej, niektórzy też wybierają Photoshop. Ale obróbka graficzna może okazać się najbardziej niebezpiecznym wyborem – warto zastanowić się dwa razy.... więcej

 

Co się dzieje, gdy retuszer spełnia twoją prośbę - najnowsze prace bezkompromisowego Jamesa FridmanaTwórczość grafika Jamesa Fridmana – który otrzymuje od ludzi zdjęcia i robi z nimi dokładnie to, o co go proszą – prezentowaliśmy na początku tego roku. Niezmiennie zachwyceni jego poczuciem humoru, nie mogliśmy się oprzeć i nie zaprezentować naszy... więcej

 

Autor: Mikołaj Konkiewicz


Oceny artykułu: 0% 0% ocen: 0

Sprawdź inne artykuły z kategorii: Warte uwagiKomentarze Użytkowników

Niezalogowanych Użytkowników prosimy o zalogowanie się przed dodaniem komentarza.Nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu i w żaden sposób nie odzwierciedlają poglądów prezentowanych przez właścicieli i administratorów SwiatObrazu.pl. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.Najnowsze fotografie

Księciunio Zimowy widok Leśna zawierucha ... Homo glaciei ... wizula85 patyczek