Aparat wielkoformatowy z klocków LEGO

Aparat wielkoformatowy z klocków LEGO

Japoński fotograf został zmuszony przez pandemię COVID-19 do sprzedania swojego ulubionego aparatu - Jednakże zamiast załamywać się i porzucać swoją pasję, postanowił samodzielnie zbudować swój nowy aparat wielkoformatowy… z klocków LEGO.


Fotograf wyciągnął z szafy kilka pudełek z klockami LEGO i zbudował część główną aparatu. Następnie konstrukcję połączył z obiektywem, mieszkiem i szlifowanym szkłem. Finalnie powstał w pełni funkcjonalny aparat wielkoformatowy.
 
Fotograf zabrał swój aparat w fotograficzną podróż po całej Japonii, dokumentując ze jego pomocą jej piękno. Jak widać po konstrukcji aparat został stworzony w szczególności do fotografii krajobrazowej czy architektury. Do jego obudowy twórca przymocował dwie poziomice, które umożliwiają ustawienie prostego kadru.
 
Zabawkowy aparat wygląda naprawdę stylowo, a jednocześnie z pewnością dostarczył twórcy wiele satysfakcji. Może czas, aby kultowy producent klocków pomyślał o takich zestawach seryjnych? Albo o całej serii przedstawiającej historię fotografii? 
 
Poniżej możesz obejrzeć wybrane fotografie wykonane aparatem wielkoformatowym z klocków LEGO. Poniżej znajduje się także filmik przedstawiający budowanie tego wyjątkowego sprzętu i podróż fotografa przez Japonię z tym wynalazkiem.

Zobacz zdjęcia wykonane aparatem LEGO

aparat z LEGO


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem