Jestem niezapomnianą historią, część IV - obrazy zamiast słów

Jestem niezapomnianą historią, część IV - obrazy zamiast słów

Czwarta część poradnika poświęconego fotografii reportażowej, realizowanego we współpracy z firmą Nikon, przybliży Wam zasady tworzenia cykli fotograficznych opowiadających rozmaite historie bez zbędnych słów. Najlepszy fotoreportaż to bowiem nie taki, w którym wspaniałe zdjęcia opatrzone zostały zajmującym komentarzem, lecz takie, w których przemawiają do nas same obrazy. W poprzednich częściach cyklu „Jestem niezapomnianą historią” mieliście okazję obejrzeć takie cykle, w których zamiast tekstu przemawiały wyłącznie obrazy. Tym razem jednak zamiast oglądania, nauczycie się sami budować takie opowieści, a przy okazji udacie się w fotograficzną podróż, wraz z Jackiem Taranem i jego żoną Agnieszką, do egzotycznego Maroka.


Ludzie


Czytaj także:
Jestem niezapomnianą historią, część I - jak opowiadać obrazem
Jestem niezapomnianą historią, część II - podstawy konstruowania fotoreportażu
Jestem niezapomnianą historią, część III - selekcja i wybór zdjęć

Istnieje wiele rodzajów fotoreportaży o bardzo różnorodnej tematyce. Wszystkim im jednak może – i powinna – przyświecać jedna dewiza: niech przemawiają obrazy zamiast słów. By jednak było to możliwe, musimy nie tylko znać ogólne zasady tworzenia fotograficznego reportażu. Powinniśmy też wiedzieć, w jaki sposób należy się zmierzyć z interesującym nas tematem, biorąc pod uwagę jego specyfikę. Zdjęcia wykonane przez Agnieszkę Cynarską-Taran prezentowane w tym odcinku cyklu "Jestem niezapomnianą historią" w odróżnieniu od fotografii Jacka (prezentowanych w poprzednich trzech częściach ) nie tworzą jednej opowieści. Są to bowiem zdjęcia składające się na wiele historii, które łączy tylko jedna rzecz: wszystkie powstały na przełomie stycznia i lutego 2011 roku, podczas krótkiej podróży Agnieszki i Jacka do Maroka.


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem