21 lutego 2022, 19:59
Autor: Artykuł Partnera
czytano: 2385 razy

Jesteś fotografem? Oto dlaczego powinieneś używać VPN

Jesteś fotografem? Oto dlaczego powinieneś używać VPN

Jeśli chcesz zająć się fotografią nie tylko jako hobby, posiadanie własnej strony internetowej jest koniecznością. Ma to wiele zalet: daje platformę do sprzedaży swojej pracy, wyróżniania się, definiowania stylu i budowania silnego wizerunku marki. Jednak dla tych, którzy to robią, pojawia się kwestia jej bezpieczeństwa.

Dlaczego VPN dla fotografów?

Ochrona biznesu

Fotografowie często korzystają ze swoich stron internetowych, aby przyciągnąć klientów i sprzedać swoje prace. Każda kreatywna firma internetowa musi być jednak bardzo ostrożna, jeśli chodzi o bezpieczeństwo, a zwłaszcza transakcje gotówkowe. Dobre zabezpieczenia online nie tylko chronią Twoją witrynę przed atakami z zewnątrz, ale także pomagają budować silniejszą reputację zawodową i wzbudzają zaufanie wśród Twoich klientów.

Niezależnie od tego, czy zamawiasz proste złośliwe oprogramowanie z wyskakującymi okienkami w całej witrynie, czy też Twoja witryna staje się bezużyteczna, po naruszeniu bezpieczeństwa wiele osób będzie obawiać się ponownego ataku. Co gorsza, możesz otrzymać złośliwe oprogramowanie, które zaszkodzi Twojemu kontu bankowemu i w konsekwencji nawet naruszy Twoją reputację.

Virtual Private Networking przybywa na ratunek! VPN szyfruje ruch między przeglądarką a serwerem strony, chroniąc Twoje transakcje pieniężne przed zewnętrznymi zagrożeniami biznesowymi. Zabezpiecz więc swoją firmę przed infiltracją osób trzecich.

Chroń swoje dane

Wiele osób nie wie, że nie tylko zawartość strony jest zagrożona kradzieżą. Cyberprzestępczość atakuje również wszelkie dane osobowe związane z Twoją stroną. Takie rzeczy jak adresy e-mail, numery telefonów, dane karty kredytowej dla podmiotów przetwarzających płatności, a nawet dane logowania.

Powinniśmy zatem uważać na kradzież tożsamości online, nawet jeśli wydaje Ci się, że tworzenie strony internetowej z portfolio fotograficznym jest wolne od jakichkolwiek zagrożeń. Tymczasem jedno kliknięcie wystarczy, byś był narażony na atak. Zachowaj ostrożność, jeśli udostępniasz dane osobowe komuś innemu w internecie.

Po połączeniu się z publicznymi sieciami Wi-Fi jesteśmy bardzo podatni na cyberzagrożenia. Najbezpieczniejszym sposobem jest użycie VPN. VPN zabezpiecza połączenie między Internetem a Twoim urządzeniem; żaden szpieg nie może uzyskać dostępu do twoich danych w niezabezpieczonych sieciach. VPN szyfruje ruch między Twoim urządzeniem a serwerem VPN, a następnie łączy się z Internetem po naśladowaniu połączenia prywatnego.

Chroń swoich klientów

Pamiętaj, że nie chodzi tylko o bezpieczeństwo strony, ale także o bezpieczeństwo Twoich klientów. Sprzedaż i kupno fotografii online rozwija się dobrze, ale do tego potrzebne są internetowe transakcje płatnicze. Tymczasem obsługa transakcji wymaga dodatkowych kroków w zakresie bezpieczeństwa. Pamiętaj, że informacje o karcie kredytowej to jedne z najbardziej wrażliwych informacji o osobie dostępne w Internecie. Klient, który straci pieniądze na Twojej stronie z powodu problemów z bezpieczeństwem, uzna Cię za winnego sytuacji i w ten sposób Ty stracisz całą reputację.

Dodatkowo, odwiedzający są zawsze zobowiązani do podania niektórych danych logowania. Te informacje, raz uzyskane przez hakerów, mogą wywołać katastrofalne skutki. Dlatego Twoim obowiązkiem jako administratora jest zapewnienie, że dane Twojego klienta są bezpieczne i nie podlegają żadnej manipulacji. Virtual Private Networking może tutaj bardzo pomoc.

Lepsze oferty

Dotyczy to głównie fotografów podróżniczych. Jeśli potrzebujesz rozpropagować fakt, że Twoje zdjęcia są lepsze od konkurencji, musisz mieć VPN. Po co? Szukając treści, firmy podążają za Twoją lokalizacją, aby trafić na odpowiedni kontent, którymi są zainteresowane. Brak ustawienia lokalizacji sprawia, że Twoje oferty mogą zostać pominięte.

Konkurencja biznesowa jest duża, a posiadanie niezawodnej sieci VPN ukierunkuje Twoją firmę fotograficzną na wykorzystanie globalnego potencjału. Będziesz mógł ustalić swoją lokalizację wedle własnego życzenia i uzyskać dostęp do międzynarodowych ofert.

Sieci VPN pomagają zapobiegać cenzurze

Być może mieszkasz w krajach, w których obowiązują ograniczenia dotyczące tego, jakie treści należy przesyłać do Internetu. To niekoniecznie może pomagać rozwijać biznes. Jako fotograf potrzebujesz dostępu do niezliczonych stron fotograficznych; gdyż ekspozycja zwiększa twoje umiejętności i postrzeganie.

Sieci VPN pomagają uzyskać dostęp do jednych z najlepszych fotografii online, które nie są łatwo dostępne dla typowego użytkownika sieci. Mając pełny dostęp do dzieł sztuki i treści, będziesz mógł zapewnić swoim klientom nieograniczony dostęp do najlepszego dostępnego materiału fotograficznego z każdego zakątka Ziemi.

Konkluzja

Większości fotografów bardzo łatwo wybierze lub zbuduje artystyczną i inspirującą stronę biznesową ze swoim portfolio. Jednak dla osiągnięcia sukcesu równie ważne jest zadbanie o bezpieczeństwo. Potencjał bezpieczeństwa VPN jest darem niebios dla Ciebie jako fotografa.

Czy kiedykolwiek próbowałeś VPN do fotografii? Zapraszam do podzielenia się z nami swoimi doświadczeniami w komentarzach.www.swiatobrazu.pl