Jeszcze szybsze wypalanie płyt DVD. Nowa nagrywarka DVD Samsung Super-WriteMaster SH-S223

Jeszcze szybsze wypalanie płyt DVD. Nowa nagrywarka DVD Samsung Super-WriteMaster SH-S223

System w twoim komputerze ledwo się trzyma obciążony gigabajtami zdjęć z wycieczek i sesji w studio? Pozwól złapać oddech twardemu dyskowi i przenieś dane na płyty DVD.


div align="justify">Nowa, najszybsza w swojej klasie nagrywarka DVD Samsung Super-WriteMaster™ SH-S223 z pewnością ułatwi to zadanie. Wprowadzona w niej opcja superszybkiego nagrywania umożliwia zapis z prędkością 22x. Dzięki niej można zapisywać nawet na nośnikach przeznaczonych do mniejszych prędkości. Na płytach oznaczonych "8x" nagrywarka Samsunga osiąga prędkość zapisu dochodzącą do 12x, natomiast maksymalna prędkość zapisu wynosząca 22x dotyczy płyt przystosowanych do zapisu 16-krotnego. Zapis 4,7 GB danych na płycie DVD+R trawa około 4 minut i 26 sekund i jest to czas o 6% krótszy od czasu jakim potrzebuje podobne urządzenie nagrywające z prędkością 20x.fot. Samsung Electronics | SH-S223


fot. Samsung Electronics | SH-S223fot. Samsung Electronics | SH-S223


fot. Samsung Electronics | SH-S223Jeszcze krócej trwa nagrania na nośniku DVD-RAM – nagranie całej płyty o pojemności 4,7 gigabajta zajmuje zaledwie 12 minut. Jest to czas o 30% krótszy niż w przypadku napędu 20-krotnego. Zwiększona prędkość zapisu wymaga od napędu i jego oprogramowania ciągłego czuwania nad prawidłowym procesem wypalania.
Do tego celu wykorzystywane są następujące technologie:

* SAT (Speed Adjustment Technology) – automatycznie wykrywa stan nośnika i wybiera optymalną prędkość, aby zapobiec uszkodzeniu dysku oraz błędom zapisu i odczytu danych. Zmniejsza także szumy zależne od jakości dysku.

* TAC (Tilt Actuator Compensation) – zapewnia równomierny zapis na całym obszarze dysku.

* Double OPC (Optimum Power Control) – optymalizuje moc lasera przez sprawdzenie zapisu zarówno po wewnętrznej jak i zewnętrznej stronie nośnika – dla zapewnienia najlepszego wyniku.

* Buffer Under Free Run – umożliwia wysoką prędkość zapisu unikając jednocześnie błędów w danych.

* Magic Speed – umożliwia elastyczną pracę napędu.

* Automatic Ball Balancing System – mechanizm zaprojektowany, aby zmniejszać wibracje i szumy przy zapisie z wysoką prędkością.Nagrywarka Samsung SH-S223 jest oczywiście kompatybilna z pełną gamą nośników dostępnych na rynku, wśród których są między innymi płyty jedno i dwuwarstwowe, jednokrotnego i wielokrotnego zapisu. Do komunikacji z komputerem PC wykorzystuje interfejs SerialATA a do pełnego wykorzystania jej możliwości producent dołącza oprogramowanie do tworzenia płyt audio, wideo i foto, które dodatkowo umożliwia aktualizację firmware.Kiedy nagrywarka pojawi się na półkach sklepowych oraz w jakiej cenie, na razie nie wiadomo.
Źródło: Informacja prasowa firmy Samsung Electronics

Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem