Jonathan Torpe odtwarza "Narodziny Wenus", fotografując przyjaciółkę chorą na białaczkę

Jonathan Torpe odtwarza "Narodziny Wenus", fotografując przyjaciółkę chorą na białaczkę

Istnieje wiele pięknych portretów ludzi walczących z ciężkimi chorobami, jednak chyba żaden nie jest tak pomysłowy, jak zdjęcie wykonane przez fotografa reklamowego z Waszyngtonu. Zupełnie nowe podejście do tematu, ładunek uczuć i przede wszystkim inspiracja klasycznym dziełem sztuki Sandra Botticellego, dały w efekcie coś bardzo oryginalnego – kadr uderzający specyficznym pięknem, dramatycznością i doskonale zaplanowany.


Fotografia "Odrodzenie Heather" inspirowana jest sławnym obrazem "Narodziny Wenus", lecz tym razem rolę bogini pełni Heather Byrd – modelka i zarazem przyjaciółka autora zdjęcia, fotografa Jonathana Thorpe’a. Ten, planując zdjęcie wyszedł z założenia, że nie chce tworzyć typowego portretu pacjenta walczącego z chorobą, lecz coś symbolicznego i alegorycznego. Zdecydował się odtworzyć dzieło sztuki kojarzące się ze wszystkim, co może być ważne dla młodej kobiety, zmagającej się z białaczką, lecz planując ujęcie, umieścił swoje dzieło w bardzo specyficznym kontekście.
 


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem