9 stycznia 2017, 10:11
Autor: Redakcja SwiatObrazu.pl
czytano: 2725 razy

Kalendarz Pirelli 2017 na aukcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Kalendarz Pirelli 2017 na aukcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Po raz kolejny firma Pirelli przekazała jeden egzemplarz Kalendarza Pirelli na aukcję na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. To jedyna okazja, by jednocześnie stać się posiadaczem prestiżowego kalendarza i przekazać pieniądze na szczytny cel – ratowanie życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom.

Tradycją stało się, iż co roku międzynarodowy koncern oponiarski, firma Pirelli, przekazuje na aukcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy najbardziej znany kalendarz na świecie – Kalendarz Pirelli. Nie można kupić go nigdzie i za żadne pieniądze. Produkt nie do zdobycia? Teraz każdy ma szansę. Wystarczy wziąć udział w licytacji Kalendarza Pirelli 2017 na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
[kn_free]
[kn_advert]
 
"Już sam fakt, że ideą stojącą za zdjęciami Petera Lindbergha, autora tegorocznego Kalendarza było stworzenie kalendarza nie wokół idealnego ciała, lecz wrażliwości i emocji to świetny powód, by pamiętać o tych, którym trzeba pomagać. Mam nadzieję, że miłośnicy sztuki, pięknych przedmiotów, wrażliwi również na zdrowie dzieci oraz seniorów przystąpią do licytacji i wesprą cel tej niezwykłej akcji" – mówi Katarzyna Nowak, Trade & Consumer Marketing Specialist Pirelli Polska. 
 
Już w niedzielę 15 stycznia 2017 odbędzie się XXV Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Sama aukcja Kalendarza Pirelli potrwa kilka dni dłużej, do 19 stycznia.
 
Tegoroczna 44. edycja Kalendarza Pirelli została stworzona przez przez Petera Lindbergha, jednego z najlepszych fotografów na świecie. Niemiecki fotograf stał się jedynym, który został poproszony o stworzenie zdjęć do tej prestiżowej publikacji po raz trzeci. Podobnie, jak w przypadku pierwszych kilku kalendarzy z lat sześćdziesiątych, a ostatnio, w przypadku The Cal z 2016 roku Annie Libovitz czy Patricka Demarcheliera w 2008 r. oraz Steve’a McCurry w 2013 w Kalendarzu nie ma nagości.
 
Lindbergh sfotografował 14 światowej sławy aktorek. Wśród nich znalazły się: Jessica Chastain, Penelope Cruz, Nicole Kidman, Rooney Mara, Helen Mirren, Julianne Moore, Lupita Nyong’o, Charlotte Rampling, Lea Seydoux, Uma Thurman, Alicia Vikander, Kate Winslet, Robin Wright, Zhang Ziyi, a także Anastasia Ignatova, profesor teorii politycznych na MGIMO – Moskiewskiego Uniwersytetu Państwowego im. Łomonosowa.
 
Od narodzin w 1964 roku, Kalendarz Pirelli traktowany był jako prestiżowe wydawnictwo. Wyznacza upływ czasu poprzez fotografie najwyżej cenionych fotografów swoich epok, interpretując współczesną kulturę i kreując trendy. Ten najbardziej znany na świecie kalendarz stał się ikoną mody, fotografii i stylu.
 
Kalendarz do dziś nie jest dostępny w sprzedaży. Otrzymywali go jedynie najwybitniejsi koneserzy sztuki – filmowcy, aktorzy, muzycy, artyści i oczywiście najważniejsi klienci firmy Pirelli. Na świecie ukazuje się zaledwie kilkanaście tysięcy egzemplarzy. Pierwszy egzemplarz tradycyjnie przekazywany jest brytyjskiej królowej. Do Polski w 2017 roku trafiło niespełna 100 sztuk.
 
Licytacja Kalendarza na stronie http://aukcje.wosp.org.pl

Fot. Peter Lindbergh

Fot. Peter Lindbergh

Fot. Peter Lindbergh

Fot. Peter Lindbergh

Fot. Peter Lindberghwww.swiatobrazu.pl