Kalibracja monitora i drukarki to niezbędne czynności w pracy fotografa - dowiedz się, jak je wykonać

Kalibracja monitora i drukarki to niezbędne czynności w pracy fotografa - dowiedz się, jak je wykonać

Dobrze przygotowany cyfrowy warsztat fotograficzny do optymalnego działania wymaga kalibracji monitora i drukarki. To ona sprawi, że systemy zarządzania kolorem w naszym komputerze będą funkcjonowały tak, jak tego od nich oczekujemy. W poradniku tym zajmiemy się problemem właściwego skalibrowania monitora i drukarki naszego komputera za pomocą odpowiednich urządzeń. Nasz praktyczny poradnik pomoże każdemu uporać się z tym zadaniem, bez względu na poziom opanowania obsługi komputera.

Wstęp


Kalibracja monitora i drukarki - praktyczny przewodnik

Dysponując wiedzą, jaką udało nam się zgromadzić w ciągu dotychczasowych siedmiu części naszego poradnika "Zapanuj nad kolorem", jesteśmy już w stanie bez większych problemów dokonać kalibracji naszego zestawu komputerowego – monitora i drukarki. Pozwoli to nam zapewnić sobie najlepszą możliwą wierność odwzorowania barw na fotografiach zarówno wyświetlanych na ekranie, jak i przenoszonych na papier za pomocą drukarki. Proces ten opiszemy na przykładzie dwóch modeli kalibratorów znanej w na rynku zarządzania kolorem firmy X-Rite: kierowanych głównie dla amatorów urządzenia ColorMunki Photo oraz znacznie bardziej zaawansowanego zestawu Eye-One Display 2. Zapraszamy!


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem