"Karabinowy" Novoflex Noflexar 1:8 600 mm nabyty na wyprzedaży garażowej za 15 euro

"Karabinowy" Novoflex Noflexar 1:8 600 mm nabyty na wyprzedaży garażowej za 15 euro

Czy warto chodzić na wyprzedaże garażowe? Z całą pewnością tak! Przekonał się o tym niedawno (nie po raz pierwszy) francuski fotograf Mathieu Stern. Jego zdobycz, która kosztowała całe 15 euro i miała postać sporej, choć mocno zniszczonej skrzynki, okazała się wyprodukowanym w 1955 roku obiektywem Novoflex Noflexar w wersji 600 mm f/8. Sprzęt ten, w zależności od jego stanu, jest dostępny na aukcjach internetowych w cenie od 400 do nawet 800 dolarów.


Mathieu Stern to fotograf o bogatym dorobku zdjęciowym i interesującym hobby polegającym na wyszukiwaniu i sprawdzaniu możliwości starych obiektywów. Nawet on jednak nie spodziewał się tego, co znalazł w sporej skrzynce nabytej za kilkanaście euro na wyprzedaży garażowej gdzieś pod Paryżem. Bez zbytniego zagłębiania się w zawartość stwierdził tylko, że kuferek zawiera "części dużego obiektywu", i ubił ze sprzedawcą interes. W domu przekonał się, że wartość tego, co udało mu się kupić, znacznie przekracza 15 euro – tak mniej więcej 30-krotnie – i że przede wszystkim jest ze wszech miar interesującym sprzętem.
 


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem