Karl Lagerfeld nie żyje. Przypominamy twórczość fotograficzną projektanta

Karl Lagerfeld nie żyje. Przypominamy twórczość fotograficzną projektanta

Karl Lagerfeld nie żyje, informację podały francuskie media. Projektant i fotograf w wieku 85 lat zmarł w swojej posiadłości we Francji. Karl Lagerfeld, którego większość kojarzyć będzie z czarnym garniturem i wiecznie założonymi okularami przeciwsłonecznymi, był nie tylko projektantem mody i dyrektorem artystycznym domu mody Chanel, ale też fotografem. "Fotografia stała się częścią mojego życia. Nie mogę sobie go bez niej wyobrazić, nawet na świat mody patrzę przez pryzmat aparatu" - mówił.


Lagerfeld urodził się w 1938 roku w Hamburgu, jednak już jako czternastolatek wyemigrował do Paryża. Jak zawsze w przypadku "żyjących legend" trudno w jego biografii oddzielić prawdę od wykreowanych na potrzeby wizerunku historii, powszechna jednak jest teoria, że Niemiec od maleńkości wiedział, że chce zostać projektantem mody i prawie od początku życia na to pracował.


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem