Kartka świąteczna brytyjskiej rodziny królewskiej

Kartka świąteczna brytyjskiej rodziny królewskiej

Pałac Kensington opublikował ostatnio nowe zdjęcie księcia Williama, Kate Middleton i ich trójki dzieci - księcia Jerzego, księżniczki Charlotte i księcia Ludwika. Wykonana przez Matta Porteousa w Anmer Hall w Norfolk fotografia rodzinna jest jednocześnie kartką świąteczną z życzeniami wesołych świąt.Autor kartki Matt Porteous to podróżnik, entuzjasta sportów ekstremalnych i portrecista, przed jego obiektywem staje raz brytyjska rodzina królewskiej, a za chwilę tubylcy z Namibii.
 
"Zawsze zaczynaj z uśmiechem. Poznaj osobę, którą będziesz fotografował i zadawaj pytania - każdy ma jakąś historię do opowiedzenia. Jako fotografowie jesteśmy tutaj po to, aby uchwycić osobowość w jednej klatce. Jeśli zamierzasz zostać dobrym portrecistą uwierz w siebie, pracuj ciężko i pamiętaj, że Twoją największą bronią jest uśmiech" – mówi fotograf.
 
Zdjęcia rodzinne, które stają się kartkami świątecznymi, to bardzo popularny zwyczaj w Stanach Zjednoczonych, zaczynający coraz częściej pojawiać się i u nas. Wspólna rodzinna fotografia zawsze pozostaje wspaniałą pamiątką, a gdy jeszcze przy okazji można ją rozesłać do rozdziny i przyjaciół w postaci kartki świątecznej, to tym bardziej warto przygotować takie ujęcie. Zanim jednak ustawimy aparat na statywie i wyzwolimy migawkę, warto poznać zasady tworzenia zdjęć grupowych, a wiele cennych wskazówek znajdziecie w artykule Poradnik: portrety grupowe w fotografii ślubnej. Zachęcamy też do lektury artykułu: Dziwne zdjęcia rodzinne – jak unikać wpadek podczas fotografowania bliskich.
 

Kartka świąteczna brytyjskiej rodziny królewskiej

 
Kartka świąteczna a wiele cennych wskazówek znajdziecie w artykule
Fot. Matt Porteous

Reklama

Światło w fotografii

 

Tak jak rzeźbiarz musi nauczyć się panowania nad kamieniem, z którego powstanie dzieło, tak fotograf musi umieć okiełznać światło. Jest ono najważniejsze w każdym z rodzajów fotografii, najbardziej wypływa na wymowę zdjęcia. Dzięki światłu obiekty mogą wydawać się ostre lub delikatne, błyszczące i wyraźne lub rozmyte i zmiękczone. Jeśli świadomie zaczniesz obserwować oświetlenie fotografowanych obiektów, szybko nauczysz się przewidywać, w jaki sposób wpływa ono na zdjęcie, a tym samym łatwiej Ci będzie wykorzystać zastane światło lub ustawić je samodzielnie. E-kurs Światło w fotografii pozwoli udoskonalić umiejętności i stanie się niewyczerpanym źródłem inspiracji.

 

 Dołącz do Uczestników e-kursu

Autor: Redakcja SwiatObrazu.pl


Oceny artykułu: 0% 100% ocen: 1

Sprawdź inne artykuły z kategorii: AktualnościKomentarze Użytkowników

Niezalogowanych Użytkowników prosimy o zalogowanie się przed dodaniem komentarza.Nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu i w żaden sposób nie odzwierciedlają poglądów prezentowanych przez właścicieli i administratorów SwiatObrazu.pl. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.Najnowsze fotografie

Sielanka Ślizgawka STY_0146-243 DSC_0068.JPGm ... Śniadanie... mozół