Kate Moss w brytyjskim Vogue. Kadry świetne, ale retusz potężny

Kate Moss w brytyjskim Vogue. Kadry świetne, ale retusz potężny

Nowa sesja Merta i Marcusa dla brytyjskiego Vogue wzbudza tyle głosów pozytywnych, co negatywnych. Na pewno fotografom nie można odmówić kreatywności i polotu, ale z drugiej strony modyfikacje w Photoshopie wydają się przesadzone.


Zdjęcia są na pewno niecodzienne i pełne intrygujących kolorów - znaku rozpoznawczego tego duetu fotograficznego. Inspiracją Merta i Marcusa pozostaje Guy Bourdin, ale do podobnej stylistyki dodają wkład własny w postaci obróbki obrazu w programach graficznych. Artyści byli i są jednymi z najbardziej rozpoznawalnych na świecie - w poprzedniej dekadzie ich prace można było znaleźć dosłownie wszędzie.

Zarówno Mert, jak i Marcus urodzili się w roku 1971 (pierwszy w Turcji, drugi w Walii). Współpracę zaczęli w roku 1994, w Anglii. Co ciekawe, wcześniej studiowali dziedziny odmienne od fotografii, czyli muzykę i design. Marcus mógł już co prawda wpisać w CV pozycję 'asystent fotografa', a Mert 'model', ale żaden z nich nie posiadał na koncie dużych sukcesów. Do czasu. Niedługo później ich pierwsze zdjęcia wylądowały na okładce londyńskiego magazynu Dazed and Confused. Później zlecenia dostawali od największych magazynów, największych gwiazd i największych producentów. Warto tu wymienić choćby dwie edycje Vogue, magazyn W czy Arena, dom modowy Gucci, Lancome i Yves Saint Laurent oraz celebrytów: Jennifer Lopez, Madonnę, Lidsay Lohan, Scarlett Johansson i Kylie Minogue.


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem