Kobieta w obiektywie Johana Lindeberga

Kobieta w obiektywie Johana Lindeberga

Johan Lindeberg - projektant i założyciel szwedzkiej marki BLK DNM, w 2011 roku sięgnął po aparat. "Zatrudnianie czołowych fotografów mody było dla mnie zbyt drogie, byłem również bardzo zmęczony próbami wyjaśniania, czego oczekuję. Postanowiłem zrobić to sam. Wierzę, że jeśli wiesz czego chcesz, najlepiej zrobić to samemu" – mówi Johan, który obecnie fotografuje dla magazynów mody, wykonuje zdjęcia do kampanii reklamowych, a jego prace wystawiane są w wielu galeriach.


Johana Lindeberga zawsze inspirowały kobiety - ich siła, determinacja i wytrzymałość. Duży wpływ na jego twórczość miał ojciec, dziennikarz walczący o prawa kobiet oraz klimat społeczny Szwecji, kraju tolerancji i równouprawnienia.
 
"Na moich zdjęciach zawsze staram się pokazać potęgę kobiet. Staram się zrozumieć, poznać moje modelki, uwielbiam z nimi rozmawiać, słuchać ich opowieści. Moje fotografie mają być szczere i pełne ekspresji" - mówi Johan Lindeberg.
 
Fotografia dla Lindeberga to sposób na wyrażenie siebie, jest narzędziem, które pozwala mu lepiej zrozumieć naturę kobiet.  Fotograf wierzy, że jego zdjęcia to również znakomita okazja dla kobiet do wyrażenia swojej naturalnej siły.
 
Sesja zrealizowana dla Magazynu 25 zatytułowana "Tension of Selves". Tytułowe napięcie między wcieleniami modelki Moniki JAC Jagaciak  zostało osiągnięte dzięki projekcji jej zdjęć na tło i na samą modelkę.

 


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem