Kobiety fotografują: Agnieszka Gulczyńska

Kobiety fotografują: Agnieszka Gulczyńska

8 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kobiet. Już starożytni Rzymianie w pierwszy dzień marca oddawali hołd kobiecie. Tego dnia mężowie obdarowywali prezentami swoje żony. Korzystając z okazji postanowiliśmy w redakcji SwiatObrazu.pl przedstawić zachwycającą twórczość fotografujących kobiet. Zapytaliśmy je również m.in. o to, czy fotografia ma płeć i o codzienne inspiracje. Zapraszamy!


SwiatObrazu.pl: Czy fotografia ma płeć?
 
Agnieszka Gulczyńska: W moim odczuciu fotografia nie ma płci. Efekt końcowy będzie raczej wynikiem wrażliwości, bagażu doświadczeń fotografa oraz tego, w jaki sposób  postrzega otaczający nas  świat.
 
SO: Co Cię inspiruje?
 
A.G.: Inspiracje często przychodzą same. Ponieważ na co dzień dużo fotografuję swojego Syna, na zdjęciach pojawia się On z przyjaciółmi i zwierzętami. Dzieciństwo to nieskończenie wielka inspiracja, a moje zdjęcia to próba uchwycenia tego, co często nam dorosłym umyka, to radość zamknięta w pozornie zwykłych rzeczach... obserwując Syna z podziwem patrzę na to, w jak piękny i niezwykły sposób można ująć rzeczy z pozoru zwyczajne. Stare wiadro czy kalosze, to dla dzieci wręcz magiczne rekwizyty. Dlatego doceniam sposób, w jaki mój Syn, wykorzystując tę magię postrzega i odkrywa świat. Inspiracją są dla mnie również konie, które odkąd pamiętam są moją wielką pasją i miłością ... to od nich zaczęła się moja przygoda z fotografią. Wychowując się w bliskim otoczeniu tak wspaniałych istot nie sposób nie zważać na piękno i grację, które niosą w każdym swoim ruchu.
 
Reklama

Filmowanie aparatem i edycja wideo


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem