Kobiety fotografują: Justyna Ł. Bień

Kobiety fotografują: Justyna Ł. Bień

8 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kobiet. Do współczesnego kalendarza Dzień Kobiet trafił wskutek tragicznego wydarzenia. 8 marca 1908 roku w jednej z fabryk tekstylnych w Nowym Jorku tysiące pracownic odeszło od maszyn, by domagać się praw wyborczych i lepszych warunków pracy. Właściciel zamknął je w fabryce, wybuchł pożar, w którym zginęło 129 pracownic. Dwa lata po tej tragedii, podczas II Międzynarodowego Zjazdu Kobiet Socjalistek w Kopenhadze, dzień 8 marca ustanowiono Międzynarodowym Dniem Kobiet.

Korzystając z tej okazji postanowiliśmy w redakcji SwiatObrazu.pl przedstawić zachwycającą twórczość fotografujących kobiet. Zapytaliśmy je również m.in. o to, czy fotografia ma płeć i o codzienne inspiracje. Zapraszamy!


SwiatObrazu.pl: Czy fotografia ma płeć?
 
Justyna Ł. Bień: Tak, zdecydowanie fotografia ma płeć. Absolutnie spojrzenie kobiety na kobietę, czy tez kobiety na mężczyznę będzie znacząco inne niż spojrzenie mężczyzny na obie płcie. Dodatkowo każda płeć z innej perspektywy widzi świat. Jest to widoczne w pracach mężczyzn oraz pracach kobiet fotografów. 
 
SO: Co Cię inspiruje ?
 
J.Ł.B.: Inspiruje mnie życie dookoła mnie, codzienne potrzeby ludzi, to czego pragną i to, czego nie chcą. Inspiruje mnie też to, za czym tęsknią  i co ich podnieca. To wszystko mogę im "dać" na chwilę, na sesji zdjęciowej - możliwość zmiany siebie i puszczenia wyobraźni. Bycia tym, kim chcą... 
 
Reklama

Najpopularniejsze e-kursy


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem