Kobiety Olympusa: rozmowa z Anną Kaliną Ciesielską

Kobiety Olympusa: rozmowa z Anną Kaliną Ciesielską

Czy płeć oddziałuje na aparat? Czy ma wpływ na robienie zdjęć? Czy fotografia ma płeć? Kobiety kochają inaczej, myślą inaczej i zachowują się inaczej niż mężczyźni. Czy zdjęcia fotografek różnią się od zdjęć fotografów? Jak patrzą kobiety a jak mężczyźni? Czy kobiety widzą więcej, patrzą głębiej i kadrują inaczej dzięki swojej wrażliwości? Poszukując odpowiedzi na powyższe pytania, redakcja serwisu SwiatObrazu.pl we współpracy z firmą Olympus stworzyła projekt pod nazwą KOBIETY OLYMPUSA. Wzięło w nim udział 5 fotografek, którym zadaliśmy te same pytania. Rozmawiamy z Anną Kaliną Ciesielską.


SwiatObrazu.pl: Jak rozpoczęła się Pani przygoda z fotografią?
Anna Kalina Ciesielska: Moim pierwszym aparatem, był właśnie Olympus. Ale nie lustrzanka - zwykły kompakt - Camedia C-4040. Choć z drugiej strony nie tak bardzo zwykły, bo po pierwsze ze światłem 1.8. Po drugie kupiony w niezwykłych okolicznościach - kiedy rozglądałam się za modelem dla siebie zapytałam o radę  przypadkowego Internauty - amatora fotografii. Ten w pierwszym mailu roztoczył przede mną niezwykłą paletę zalet swojego najnowszego nabytku, właśnie C-4040, a kiedy odpisałam, że szukam czegoś o połowę tańszego,  w drugim mailu zaproponował mi pożyczkę brakującej sumy.
Wiedziałam, że grzeczne dziewczynki nie przyjmują takich propozycji od nieznajomych panów, podejrzewam też, że gdybym miała wtedy na swoim koncie pełną kwotę, nie wydała bym blisko trzech tysięcy na swój pierwszy aparat. Ale po prostu nie mogłam sobie odmówić wzięcia udziału w tym niesamowitym przejawie bezinteresowności i dobrej woli.
Nazwisko mojego dobroczyńcy poznałam dopiero z wyciągu z konta - okazał się nim Krzysztof Leski - dziennikarz i publicysta, z którym do dziś utrzymuję kontakt i którego uważam za ojca chrzestnego mojej drogi fotograficznej.


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem