Kodak wprowadza kryptowalutę dla fotografów. Czy nowe rozwiązania pozwolą firmie wyjść z dołka?

Kodak wprowadza kryptowalutę dla fotografów. Czy nowe rozwiązania pozwolą firmie wyjść z dołka?

Kodak ogłosił wprowadzenie na rynek usługi KodakOne, która będzie adresowana do wszystkich fotografów chcących zarabiać na swoich pracach i jednocześnie pragnących uniknąć bezprawnego wykorzystywania przez inne podmioty. Transakcje w ramach tej usługi będą wykonywane w pierwszej „fotograficznej” kryptowalucie – KodakCoin. Wygląda na to, że kultowa firma chce zarobić na panującej ostatnio modzie na tego typu środki płatnicze. Przez wielu komentatorów ze świata biznesu ten ruch został nazwany desperackim i według nich ma stanowić ostatnią deskę ratunku wciąż tracącego przychody producenta.


Posunięcie to jednak jak na razie przyniosło korzyści, gdyż nastąpił gwałtowny wzrost cen akcji Kodaka - z 3 USD do 7 USD. KodakOne ma działać w systemie blockchain i gwarantować bezpieczeństwo transakcji pomiędzy fotografami a podmiotami kupującymi ich prace. Według zapewnień usługodawcy zapłata za udostępnienie zdjęcia będzie następowała natychmiast. Korzystać z niej będą mogli zarówno amatorzy, jak i profesjonaliści. W KodakOne będzie można publikować nowe i stare zdjęcia. Jednocześnie platforma będzie oferowała ciągły monitoring wykorzystania obrazów – w sytuacji, gdy dojdzie do niezgodnego z licencją użycia fotografii, będzie możliwe ściągnięcie należności licencyjnej.


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem