Kolaże, które tchną nowe życie w stare zdjęcia - zobacz prace Hollie Chastain

Kolaże, które tchną nowe życie w stare zdjęcia - zobacz prace Hollie Chastain

Hollie Chastain wykorzystuje znalezione fotografie i wykonuje przy ich pomocy oryginalne kolaże - Jej wycinanki połączone z notatkami czy kartkami z zeszytów budują z odzyskanych skrawków nowe narracje. Zobacz jej bardzo interesujące prace i poznaj okoliczności ich powstawania.


Pochodząca z Tennessee Hollie Chastain jest ilustratorką, ale bardzo chętnie sięga po medium fotografii. Wynajduje stare zdjęcia i notatniki, aby łączyć je w zupełnie nowej formie. Na jej prace składają się wycinki ze zdjęć, stare karty biblioteczne czy karty z pamiętników. 
 
Jak zdradziła artystka w rozmowie z portalem Colossal taką formą twórczości zajęła się już w 2008 roku. Jej ulubionym "płótnem" stały się okładki starych książek. "Zakochałam się w bazgrołach, znaczkach, kartach bibliotecznych i szkolnych zeszytach" - zdradziła Hollie Chastain. Obecnie często korzysta z egzemplarzy National Geographic wydanych w latach 60. i 70.
 
Aby wyrazić swój entuzjazm do tworzenia nowych dzieł ze starych materiałów artystka wydała publikację z poradami, dotyczącymi różnych technik wykonywania kolaży. "To co uwielbiam w kolażu to pełna dowolność i swoboda, jaką to medium daje nawet początkującym artystom" - dzieli się swoimi spostrzeżeniami Hollie Chastain. 
 
Warto więc obejrzeć prace tej artystki i być może samemu sięgnąć po ten skądinąd wciąż chyba niedoceniany sposób pracowania ze zdjęciami, jakim jest kolaż. Obecnie w czasach cyfrowej manipulacji to pojecie jest zbyt często kojarzone wyłącznie z zabawami w oprogramowaniu graficznym, a przecież sięgnięcie po takie materiały może być naprawdę odświeżające i ożywcze dla twórczej pasji.

Hollie Chastain daje drugie życie starym skrawkom materiałów - zobacz jej urocze kolaże

kolaż


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem