Kolor i kompozycja

Kolor i kompozycja

Choć często uważa się kolor za element strukturalny, jest on niezwykle istotną częścią kompozycji w przypadku wszystkich zdjęć barwnych. Spróbuj postrzegać kolory nie jako część projektu, lecz raczej patrz na nie pod kątem tego, jakie tworzą kształty.Aby opanować tę umiejętność, zrób myślowy krok wstecz i poszukaj na fotografii kształtów, a nie tematu – mówiąc dokładniej, postaraj się zidentyfikować kolory, które konstruują te kształty.
 
Zastanów się, w jaki sposób barwy przyciągają Twój wzrok i kierują go w określona stronę, i jak pomagają Ci "porządkować" Twoje postrzeganie obrazu. To kolor może zadecydować o tym, gdzie spojrzysz najpierw i w jakiej kolejności będziesz przyglądał się kolejnym obiektom.
 
Najważniejszym aspektem koloru jako elementu kompozycji jest to, w jaki sposób  oddziałuje on na emocje. Dzieci od najmłodszych lat mają swoje ulubione kolory. Fotografia, na której dominuje ciemna tonacja i cienie może wyrażać lęk lub gniew, podczas gdy bardziej delikatne, cieplejsze kolory są w stanie wywołać wrażenie spokoju i komfortu. Tworząc kompozycje fotograficzne pamiętaj o emocjach, jakie mogą przywołać kolory towarzyszące Ci w codziennym życiu i zastanów się, jak możesz je efektywnie wykorzystać
 
Prezentujemy galerię ciekawych kolorowych kompozycji biorących udział w konkursie fotograficznym. Przypominamy, że wśród nagród znajduje się Monitor Eizo ColorEdge CS2420 i tablet Wacom Intuos Pro S. Aby zgłosić fotografię do konkursu, należy zalogować się (lub zarejestrować i zalogować) w serwisie SwiatObrazu.pl, a następnie dodać zdjęcie do kategorii konkursowej w profilu Użytkownika.

Przez zielone wrota

Fot. oleandra

Inne spojrzenie

Fot. SPB

Kreta

Fot. szpaczysko

dzika róża

Fot. dissident

Pierwsza zero szeÅõÄá

Fot. vicevers4

wrzosowy gÄÖsiorek

Fot. HanZar

Y1

Fot. Kobran

W kolorach lawendy

Fot. Birmo

Lady in red

Fot. Wroclavska

_DSA7057drugie woÅÇaniefotoferia

Fot. fotonmatic

DSC_3096ok

Fot. emey

Zachód sÅÇoÅÑca okuninka

Fot. gelotz

GOLDEN

Fot. KasiaDoroszkiewicz

Ogrodowa kolorowanka

Fot. Malutka30

 

181009_IMG_9837_1000px-2

Fot. takart

0D8A3093

Fot. uzytkownik_4724

Dom wÅõród gwiazd

Fot. Nablo

Marta

Fot. Nadtlenek02

utitled

Fot. Jascur

IMG_8630

Fot. Pan Artur

 

Autor: Redakcja SwiatObrazu.pl


Oceny artykułu: 100% 0% ocen: 5

Sprawdź inne artykuły z kategorii: Konkurs fotograficznyKomentarze Użytkowników

Niezalogowanych Użytkowników prosimy o zalogowanie się przed dodaniem komentarza.Nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu i w żaden sposób nie odzwierciedlają poglądów prezentowanych przez właścicieli i administratorów SwiatObrazu.pl. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.Najnowsze fotografie

Fot.J.jpg pozegnanie lata.jpg Duch Dragona Hala Kondratowa.jpg Stan skupienia Lipiec z modraszkiem MB.jpg