Kolor na zdjęciu powinien mieć jakiś sens

Kolor na zdjęciu powinien mieć jakiś sens

"Kłopot z kolorem polega głownie na tym, by nadać mu ważniejszą rolę i znaczenie niż tylko „epatowanie barwą”. Kolor na zdjęciu powinien mieć jakiś sens. To trudne. Jakże często kolor wpada w pułapkę bycia zwykłym ozdobnikiem. Tylko niektórzy fotograficy umieją się nim znakomicie posługiwać, łącząc barwę i treść w spójną konstrukcję. W przeciwnym razie kolor zieje pustką" - Mary Ellen Mark.Mija pierwszy miesiąc trwania konkursu fotograficznego Świat Kolorów, organizowanego przez marki Eizo, Wacom oraz serwis SwiatObrazu.pl. Na konkurs zgłoszono już ponad dziewięćset fotografii, a przed nami kolejne dwa miesiące na zgłaszanie zdjęć. Zapraszamy wszystkich do udziału w konkursie i nadsyłania fotografii, na których kolory stanowią istotny środek wyrazu.

Tymczasem przedstawiamy inspirującą galerię kolorowych zdjęć i przypominamy, że wśród nagród znajduje się Monitor Eizo ColorEdge CS2420 i tablet Wacom Intuos Pro S.

Reklama

Kompozycja w fotografii - praktycznie


Radość fotografowania polega na dokonywaniu swobodnych wyborów: jeśli chcesz, możesz stosować klasyczne reguły. Ale równie dobrze możesz je naciągnąć do swoich potrzeb lub całkowicie zignorować.

 

Jednak te decyzje możesz podejmować świadomie dopiero w momencie, kiedy będziesz miał wiedzę o możliwościach konstrukcji obrazu.

 

E-kurs podzielony jest na lekcje, na które składają się zarówno e-booki, jak i filmy.

 

Jeszcze w trakcie trwania nauki będziesz mógł zaobserwować u siebie znaczną poprawę umiejętności fotograficznych.

 

Sprawdź szczegóły

Aby zgłosić fotografię do konkursu, należy zalogować się (lub zarejestrować i zalogować) w serwisie SwiatObrazu.pl, a następnie dodać zdjęcie do kategorii konkursowej w profilu Użytkownika.
 

Fot.Anna Budny1

Fot. annab

shake

Fot. Zuzeeu

Czerwono mi

Fot. thom81

magia poranka

Fot. janeczek

modre

Fot. Mirkaa

Retro girl

Fot. Jolania79

Modliszka zwyczajna

Fot. Mirkaa

Jesienne pola

Fot. fotoel

Kolory Cartageny, Kolumbia

Fot. kspr

ÅšwiÄ™to kolorów

Fot. lukasio

promienie

Fot. kamerowaty

[kn_advet]

Autor: Redakcja SwiatObrazu.pl


Oceny artykułu: 100% 0% ocen: 3

Sprawdź inne artykuły z kategorii: Konkurs fotograficznyKomentarze Użytkowników

Niezalogowanych Użytkowników prosimy o zalogowanie się przed dodaniem komentarza.Nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu i w żaden sposób nie odzwierciedlają poglądów prezentowanych przez właścicieli i administratorów SwiatObrazu.pl. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.Najnowsze fotografie

kadr_przekatne SIMPLE CRYING JUST 3 krzywa wierzba klucz do nieba wierzba w niebo wrażona