8 listopada 2018, 12:18
Autor: Redakcja SwiatObrazu.pl
czytano: 1571 razy

Kolor na zdjęciu powinien mieć jakiś sens

Kolor na zdjęciu powinien mieć jakiś sens

"Kłopot z kolorem polega głownie na tym, by nadać mu ważniejszą rolę i znaczenie niż tylko „epatowanie barwą”. Kolor na zdjęciu powinien mieć jakiś sens. To trudne. Jakże często kolor wpada w pułapkę bycia zwykłym ozdobnikiem. Tylko niektórzy fotograficy umieją się nim znakomicie posługiwać, łącząc barwę i treść w spójną konstrukcję. W przeciwnym razie kolor zieje pustką" - Mary Ellen Mark.

Mija pierwszy miesiąc trwania konkursu fotograficznego Świat Kolorów, organizowanego przez marki Eizo, Wacom oraz serwis SwiatObrazu.pl. Na konkurs zgłoszono już ponad dziewięćset fotografii, a przed nami kolejne dwa miesiące na zgłaszanie zdjęć. Zapraszamy wszystkich do udziału w konkursie i nadsyłania fotografii, na których kolory stanowią istotny środek wyrazu.

Tymczasem przedstawiamy inspirującą galerię kolorowych zdjęć i przypominamy, że wśród nagród znajduje się Monitor Eizo ColorEdge CS2420 i tablet Wacom Intuos Pro S.

Aby zgłosić fotografię do konkursu, należy zalogować się (lub zarejestrować i zalogować) w serwisie SwiatObrazu.pl, a następnie dodać zdjęcie do kategorii konkursowej w profilu Użytkownika.
 
Regulamin konkursu

Fot.Anna Budny1

Fot. annab

shake

Fot. Zuzeeu

Czerwono mi

Fot. thom81

magia poranka

Fot. janeczek

modre

Fot. Mirkaa

Retro girl

Fot. Jolania79

Modliszka zwyczajna

Fot. Mirkaa

Jesienne pola

Fot. fotoel

Kolory Cartageny, Kolumbia

Fot. kspr

ÅšwiÄ™to kolorów

Fot. lukasio

promienie

Fot. kamerowaty

[kn_advet]www.swiatobrazu.pl